• 31-05-2016
  • מאת avitheking12

עורך דין משפחה מסביר על גירושין בגיל פנסיה

כיום אנו שומעים על יותר ויותר מקרים של גירושין בגילאי 50, 60 ואף, 70, עם העלייה בתוחלת החיים התחילה להתעורר התופעה. לרוב, גירושין בגיל מבוגר נובעים מתוך רצון של אחד הצדדים לפתוח דף חדש. אם אתם מעוניינים בגירושין או לא, כדאי לפנות אל עורך דין משפחה בכדי להבין טוב יותר את הזכויות שלכם ואת החובות שלכם.

חשוב להבהיר כי פנייה אל עורך דין משפחה אין משמעה מיד כי תהליך הגירושין יהיה מכוער ומלא בכעסים. פנייה אל עורך דין משפחה נועדה להגן על האינטרסים שלכם, אתם מתגרשים לראשונה בחייכם, טבעי שלא יהיה לכם ניסיון או יידע מוקדם לקבלת החלטות נכונות. יתר על כן, תוכלו להיות בטוחים כי הצד השני כבר פנה להתייעצות עם עורך דין משפחה, לא תרצו להישאר אתם בעלטה.

הילדים כבר גדולים, האם עליי לשלם מזונות?

כאשר הילדים כבר עצמאיים אין כל חובה בתשלום דמי מזונות לילד, סביר כי הילדים כבר אינם מתגוררים יחד עם ההורים. נדגיש כי גם כאשר הילדים כבר בוגרים תהליך הגירושין ופירוק המשפחה אינו פשוט בעבורם.

אם במהלך השנים הגבר שימש מפרנס ראשי וכעת הפנסיה שלו היא שמממנת את המחייה בעבור שני בני הזוג, יהיה על הגבר לשלם דמי מזונות לאישה או לחילופין לחלוק עמה את קרן הפנסיה שלו. חשבונות חיסכון לטווח ארוך, רכבים ונכסי נדל"ן יחולקו בין שני בני הזוג במסגרת חלוקת רכוש.  

גירושין בהסכמה

במידת האפשר, תמיד כדאי יהיה לנסות להסדיר את הסכם הגירושין ברוח טובה תוך הסכמה של שני הצדדים. עם עורך דין משפחה מנוסה ומקצועי לצדכם תוכלו לעשות זאת. חשוב לזכור כי אפשר לשרת את האינטרסים האישיים שלכם ולקבל את המגיע לכם במסגרת חלוקת הרכוש גם מבלי להיקלע לריבים.


הוספת מאמר