• 08-06-2016
  • מאת avihaygit

כיצד לבחור חוקר פרטי?

חוקר פרטי יש לבחור קודם כל על סמך פועלו על פי חוקי וכללי החקירה שעוגנו על ידי משרד המשפטים. כל משרד חקירות שתפנו אליו יצהיר זאת בריש גלי על גבי דפי האתר שלו, או ידווח לכם על כך בטלפון, ואם לא קיבלתם דיווח כזה, ודאו שיש לו רישיון חקירות מטעם משרד המשפטים, ושהוא פועלת רק על פי חוק.

היריב ואתם: כיצד תדעו אם מדובר ביריב מסוכן שמצריך פתיחה בחקירה נגדו או לא?

הידיעה אינה מבוססת על מה שנאמר אלא על מה שלא נאמר. במילים אחרות, אתם צריכים להבין את ההתנהגות של היריב שלכם הלכה למעשה. להלן 2 דוגמאות מן המציאות הממחישות זאת.

מקרה מבחן מס' 1

חנן (שם בדוי) היה מורהו של עמיר (שם בדוי) לנגינה לזמן קצר מאד: עמיר זיהה מהר שחנן לא רוצה ללמד אותו אלא להקניטו, וחש שהוא עובר מטון של לימוד לטון של קנאה. עמיר פרש מהלימודים אצל חנן ובהמשך, הצטרף לקבוצת מוזיקאים בפייסבוק.

עמיר התווכח עם גולש אחר בקבוצה, ותיק ממנו אף הוא בתחום, על פרשנות של קטע שהועלה. חנן התערב בוויכוח וקילס את עמיר. עמיר עזב בזעם את הקבוצה ומאז, 5 שנים לאחר מכן, הוא גילה שחנן העלה עליו פוסט. הפוסט לא הכיל איומים על עמיר, רק הבעת תסכול וקנאה של חנן ומעריציו.

במקרה זה יעץ המשרד לא להזמין חוקר פרטי משום שלחנן אין היסטוריה של מעשים שקשורים לעולם החקירה. מלבד יריבות במילים כלפי עמיר, חנן לא הקליט בעבר את עמיר, לא הודיע לו שאשתו דובבה אותו וכד'. לכן חנן אמנם יריב מעצבן אבל לא מוגדר כמסוכן המצריך מעקב של חוקר פרטי.

מקרה מבחן מס' 2

שימי (שם בדוי) היה פרילאנס של אלון (שם בדוי). הוא תיאר את אלון כאיש העיר הגדולה, תאב שליטה אמיתי: גר עם אשתו בדירת 5 חדרים, ולא ממהר לשלם. כל פעם בסוף החודש שימי שאל מה עם הכסף ואלון הטיל עליו משימות משפילות כמו לשוחח עם אשתו ולא איתו, לשלוח פקס ולא רק מכתב עם הקבלה, וכד'.

יום אחד האישה ענתה במקום אלון ושימי התפרץ, הודיע שנמאס לו וכינה את אלון "נוכל". אלון התערב, הודיע שהשיחה הוקלטה ושימי הולך להיתבע על לשון הרע. שימי פחד, התנצל ועזב את עיסוקו אצל אלון.

לימים, הקים שימי חברה בתחום בו עבד בעבר. הוא זיהה את אלון מתהלך בקריית המשרדים בה נפתח המשרד. חוקר פרטי קבע שיש צורך לחקור את אלון, שהוכיח את עצמו בעבר כמניפולטור ובעל כושר סיכון עבור שימי.

כשמזמינים חוקר פרטי, אלו שירותים מומלץ לבחון?

איתור מצלמות וציוד האזנה ושיבושם, איסוף חומר על מושא החקירה, בירור מטרותיו של הנחקר, ומסירת עדויות חיות וקבילות בבית משפט – אליכם. החוקר עוסק גם בנושאי אישות: בגידות בין נשים לגברים בשלב החברות לחיים וגם לאחר הנישואין.

חוקר פרטי צריך להיות מוסמך משרד המשפטים ולעבוד ביצירתיות ועל פי חוק לטובת לקוחו!


הוספת מאמר