• 15-06-2016
  • מאת sharonkal80

הליך פונדקאות


פונדקאות הינו הליך שנוי במחלוקת, אשר נחשב ליותר ויותר רלוונטי בשנים האחרונות. הסיבה העיקרית לכך היא העלייה בחשיבות זכויות האדם במדינות רבות, ובין אלה ההכרה בכך שזוגות חד מיניים ואמהות ללא יכולת להביא ילדים לעולם גם הם זכאים לצאצא.


בכל אופן, עקב היותו של הנושא שנוי במחלוקת, ישנן מדינות רבות בהן ההליך אינו חוקי, ואף עלול לגרור למאסר. לפיכך, במידה ואתם מעוניינים בפונדקאות, חשוב שתשימו לב שאתם בוחרים בהליך פונדקאי אשר נחשב כחוקי במדינה בה אתם נמצאים.


במאמר הבא ידובר על הליך הפונדקאות, והדברים שנלווים אליו. לאחר קריאתו תבינו באופן יותר נהיר על מה מדובר, ותוכלו גם אתם להתחיל בהליך הפונדקאות במידה ויש לכם צורך בו.


כיצד נעשה הדבר?


כאשר מדובר על זוג או יחיד המעוניינים בצאצא ולא מסוגלים להביאו לעולם, עקב חוסר ברחם או רחם שאינו תקין, יש צורך בפונדקאות. במידה והפונדקאות נעשית בישראל, הפונדקאות אשר תעשה תהיה מלאה, כזו הכוללת הפרייה חוץ גופנית וביצית שלא שייכת לאם הפונדקאית.


כאשר מדובר על עניין זה, חשוב להבין כי בכל הקשור לזוגות הומוסקסואליים, נושא הפונדאות בישראל בעייתי במיוחד. זוגות אלה אינם יכולים להביא ילד בעזרת פונדקאות, היות ופונדקאות חלקית, הכוללת ביצית של האם הפונדקאית ומוגדרת כאימוץ, אינה חוקית בארץ, כמו במדינות רבות בעולם. בעקבות המצב הומוסקסואלים רבים נאבקים בחוקים המפלים, היות וגם הם מעוניינים בצאצא.


אילו סוגי פונדקאות קיימים?


פונדקאות חלקית - פונדקאות מסוג זה אינה חוקית בארץ, כאשר מבחינה משפטית היא מוגדרת כאימוץ של הילד. הסיבה לכך היא שיש קשר גנטי בין האם הפונדקאית ובין התינוק.


פונדקאות מלאה - פונדקאות שנעשית בעזרת הפרייה חוץ גופית, נחשב כיותר פשוטה מבחינה משפטית ומותרת בישראל. פונדקאות מסוג זה נעשית בלי הביצית של האם הפונדקאית.


מוסר


מדינות רבות מגדירות את ההליך הפונדקאי כלא מוסרי, וזאת עקב התרבות שלהם. כצפוי, לכל תרבות יש אידיאלים וכללי התנגות שונים, וביניהם ההתייחסות לנושא הפונדקאות שונה ממדינה למדינה. למרות זאת, במדינות אירופיות נאורות לאט לאט מתחילים להתקדם לכיוון לגליזציה מלאה בתחום.הוספת מאמר