• 21-06-2016
  • מאת vitalgo2013

סריגה- איך מתחילים?

אנשים רבים בוחרים כיום ללמוד לסרוג ממגוון סיבות

בעולם המודרני, בו ניתן לרכוש כל סריג ומפית בחנויות, ניתן היה לצפות כי תופעת הסריגה תעלם, אולם ניתן לראות כי עם הזמן אנשים רבים בוחרים דווקא ללמוד את מלאכת הסריגה, ולהביא את עצמם לידי ביטוי בדרך יצירתית וייחודית. כיום ניתן למצוא נשים הסורגות פאות לילדות חולות סרטן או תצוגות שלמות של בובות ואלמנטים סרוגים אחרים.

אז כיצד ניתן להתחיל לסרוג?

·         למידת הטכניקה: כמובן שלא ניתן להתחיל את פעולת הסריגה עצמה ללא למידה של הטכניקות הנכונות. כיום ניתן לקחת קורס או מורה פרטית אשר יקנו לנו את הכלים הנדרשים בכדי לסרוג כראוי, וכמובן שתמיד ניתן להיעזר בחבר או חברה אשר יודעים לסרוג, כמו גם בבני משפחה. לאוטודידקטים שבינינו, ישנם ספרי לימוד רבים ומדריכים אינטרנטיים אשר יכולים גם הם לסייע בתהליך הלמידה.

·         בחירת חוט ומסרגה: לאחר שלמדנו כיצד לסרוג את האלמנט אותו נרצה להכין, חשוב לבחור את החוט והמסרגה המתאימים לכך. ישנם חוטים רבים ומגוונים, אשר תכונותיהן מסומנות על הפקעת, וחשוב להתאים את סוג החוט לאלמנט אותו אנו רוצים לסרוג. לאחר שבחרנו חוט, נבחר את המסרגה בהתאם לעובי המומלץ על ידי היצרן. עובי המסרגות נמדד לפי מספרים כאשר ככל שהמספר גדל כך המסרגה עבה יותר. במידה ואין אנו יודעים באיזה חוט לבחור או באיזו מסרגה נצטרך להשתמש, ניתן תמיד להתייעץ עם המוכר.

·         העלאת "עיניים": עיניים הינם המבנים הבסיסיים המקשרים בין החוטים או בין החוט לעצמו, ויוצרים את צורת האלמנט אותו אנו רוצים לסרוג. סריגה תמיד מתחילה מהעלאת "עיניים", ולכן כדאי להשקיע בלימוד העלאת העיניים היות ובלעדיהן לא ניתן להתחיל לסרוג. לאחר התחלת הסריגה, חשוב לשמור על החוט מסודר. חוט חופשי עלול ליצור קשר אחד גדול אשר בסופו של דבר יוביל אותנו להשקעת זמן רב בפתיחתו או אף לגזירת החוט..

·         החוט מאחור בסריגת עין ימין ומקדימה בסריגת עין שמאל: חשוב לזכור כי אין דרך לא נכונה לסרוג, וכי ישנן שיטות רבות ושונות בעזרתן ניתן לקבל את התוצאה הרצויה, אולם דבר שחשוב לשמור עליו הוא זה שהחוט מאחור בסריגת עין ימין ומקדימה בסריגת עין שמאל. בעיה ידועה אצל מתחילים הינה שלוקח זמן רב לגלות שיש להעביר את החוט קדימה לפני שסורגים עין שמאל ואחורה כשסורגים עין ימין, והיות והדבר טריוויאלי ביותר לאלו אשר סורגים במקצועיות, לרוב הם לא יגלו לכם את זה.


בעזרת סריגה ניתן לתת ביטוי עצמי תוך יצירת כל דבר שנרצה

עולם הסריגה רחב ומגוון ומאפשר לנו לסרוג כל דבר שנרצה החל מתחתיות לכוסות וכלה בבגדים, כך שכל אחד יכול למצוא ביטוי ייחודי לעצמו באמצעות הסריגה וליצור יצירות אמנות בעזרת חוט ומסרגה. 


הוספת מאמר