• 23-06-2016
  • מאת Adva11

עובדים לפי התקנות, גם באינטרנט

לכל אדם במדינה יש רשימה ארוכה של זכויות שלהן הוא זכאי מתוקף היותו אזרח, אך יחד עם הזכויות הנהדרות הללו מגיעות גם חובות שלפיה יש לפעול ובמידה ולא פועלים לפי חובות אלה ישנן רשויות שתפקידן לאכוף את קיום החובות ואף להעניש את אלא שעוברים על חובות אלה. בכל הנוגע לתשלומי מס הכנסה כל אדם בעל משכורת חייב בהן, וגם אם לא בקיאים בכל תקנות מס הכנסה עדיין זה די ברור לדעת כי זוהי רשות שהתשלום עבורה הוא חובה.


אל תגידו לא ידעתי

כל אדם שעובד בתור שכיר או עצמאי חייב בביצוע של תשלומים עבור מס הכנסה כאשר תשלומים אלה מחושבים פר אדם באחוזים המעודכנים בתקנות הממשלתיות. אדם אשר אינו משלם את החובות שלו למדינה אולי יכול לבצע פעילות לא חוקית ממנה יתחמק לתקופת מה, אבל כמו בכל דבר סופו של גנב להיתפס אם לא בטווח הקצר אז בטווח הארוך, לא משנה עד כמה ינסה להתחכם ולהעביר מידע מסולף אל הרשויות הללו.

נכון, אפשר לחשוב כי עובדים בסך הכל מאוד קשה על מנת להגיע אל רווחים גבוהים וממש לא מעוניינים כי המדינה תיקח נתח כה רחב מן העוגה שעליה עמלנו בכוחות עצמנו, אבל מס הכנסה היא רשות שקיימת בכל מדינה ובכל מדינה יודעים כי גם הפושעים הכי גדולים נתפסים בסופו של דבר על עבירות מס, גם אם אלה העבירות הקלות מתוך שורה של פשעים שהם ביצעו ואותם לא הצליחו להוכיח.

אם לא רוצים בוקר אחד לגלות כי אתם מובלים אל חדר חקירות בחשד לעבירות מס עם האפשרות לקבל קנס כספי גבוה או אפילו מאסר בפועל בבית הסוהר, כדאי כי תשלימו עם העובדה כי אלו הם הכספים אותם יש לשלם ואם אתם לא בטוחים כי אתם מעבירים את הסכומים הנדרשים כדאי לפנות אל ייעוץ של בעל מקצוע שמכיר את תקנות מס הכנסה על בוריין ויכול לסייע.


הוספת מאמר