• 29-06-2016
  • מאת master123456

מדפים - איך לבחור נכון?

כל מה שצריך לדעת על מדפים

פתרונות אחסון שמיועדים למגזר הפרטי, הציבורי והתעשייתי יכולים להציע שורה ארוכה של יתרונות. במאמר הבא נציג את מאפייני המוצרים הבולטים ונבין כיצד בוחרים אותם מתוך ההיצע הקיים

מדפים הם פתרון האחסון הנפוץ והשכיח ביותר בעולם. הסיבה לכך היא שבניגוד לארונות, מדובר על מוצר שלא תופס מקום. אפשר לתלות אותו על הקיר, להצמיד לקירות מסוימים או לשלב אותו בתוך ארונות קיימים. בנוסף, הוא מתאים ללקוחות פרטיים ומיועד גם לאנשי מקצוע במגזר הציבורי והתעשייתי. זו הסיבה בגללה ניתן למצוא פתרונות אחסון מן הסוג הזה במפעלים, אולמות תצוגה, מחסנים ועוד.

פתרונות האיחסון השונות באמצעות מדפים

א. פתרונות אחסון מודולואריים - מודולואריות היא חלק בלתי נפרד מעיצוב חלל הפנים במחסנים או מפעלים. בעזרת פתרונות מודולאריים ניתן להבטיח גמישות ולהתאים את האחסון לצרכים המשתנים של העסק.

ב. תצוגה - יש גם אלמנט דקורטיבי לבחירה במדפים מסוימים. אפשר לראות את זה בחנויות בגדים, בוטיקי אופנה, רשתות שיווק ועוד. חשוב לבחור פתרונות אחסון אסתטיים ולהשתמש בהם לצרכי שיווק והנעה לפעולה. התצוגה על גבי פתרונות אחסון מסוימים אמורה לעלות בקנה אחד עם מאפייני המוצר והגודל שלו.

ג. ארכיון - אי אפשר לדבר על פתרונות אחסון מבלי להזכיר את הארכיון. בתוך ארכיון יש חשיבות גדולה לשמירה על סדר וארגון. את התכונות הללו משיגים רק אם מסדרים את הארגזים בצורה נכונה, מנהלים רישום ועוקבים אחר כניסה ויציאה של פריטים מסוימים. אלו פעולות שקל לבצע עם פתרונות אחסון נגישים ועמידים.

ד. עומס כבד - הבחנה נוספת בין סוגי מדפים מתבצעת לפי העומס. יש כאלה שמיועדים לעומס קל עד בינוני בלבד, לעומת אחרים שמתאימים לעומס כבד. העומס הנדרש נקבע על פי צרכי העסק והלקוח. אפשר לבצע התאמה אישית של העומס ולאפשר עבודה עם מלגזות, במות הרמה וציוד מכני הנדסי אחר.

איך בוחרים מדפים?

אחרי שמבינים מה ההבדלים בין מדפים שונים אפשר להיכנס לעובי הקורה ולהשוות ביניהם. כדאי להתחיל בהגדרת צרכים ומטרות, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל מידע על המפרט הטכני. חשוב לבצע גם השוואת מחירים על מנת לחסוך בהוצאות. יש לבדוק את עמידות המדפים לאורך זמן ואת עלויות ההתקנה.

בבחירת פתרונות אחסון יש משמעות למידות ולאיכות חומרי הגלם. השאיפה היא למצוא את שביל הזהב בין מחיר אטרקטיבי, חומרי גלם אמינים והתקנה יעילה. לקוחות פרטיים ייתנו עדיפות להיבט האסתטי של פתרונות אחסון כי הם ישתמשו בהם בתוך הבית, בעוד במגזר הציבורי והתעשייתי יבדוק את העמידות בפני עומסים כבדים. הלקוח צריך לתכנן נכון את המדפים ולהתייחס גם לתקני הבטיחות השונים.


הוספת מאמר