• 30-06-2016
  • מאת rotam1985

ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות

אנשים המגיעים לגיל הזהב לרוב חשים בדידות בביתם, הרי הם יצאו לפנסיה, הילדים כבר בבתים משלהם מגדלים משפחה והם נותרים לבדים. לכן, הם חשים צורך להתגורר במקום בו הם יוכלו ליהנות מסביבה תומכת וחיי קהילה נהדרים. לאחר ההחלטה לגשת לבית אבות או בית דיור מוגן, יש לא מעט התלבטות בין השניים, הרי מדובר באירוח שונה לחלוטין ושני מקומות אלו מתאימים לאנשים הנמצאים במצב בריאותי שונה. בית אבות, הוא יותר מתאים לאנשים הנמצאים במצב סיעודי אשר זקוקים לצוות מטפלים צמוד בכל שעות היום. לעומת זאת, בית דיור מוגן מתאים יותר לאנשים עצמאיים אשר מעוניינים לגור בגפם בדיור מוגן וליהנות מחיי חברה תוססים, אך באופן עצמאי לחלוטין. 

מהו בית אבות ומהם השירותים הניתנים במקום?

בית אבות הוא במקום אליו מגיעים אנשים אשר נמצאים במצב סיעודי או קשישים תשושי נפש אשר זקוקים לצוות מטפלים שיסייעו להם לבצע את הפעולות היום יומיות כמו – לאכול לבד, להתקלח, לגשת לשירותים, להתלבש ועוד פעולות שונות. בבתי אבות יש צוות רפואי צמוד המשגיח על הקשישים הכולל אחריות מטפלים סיעודיים, רופאים ושירותי אמבולנס למצב שחלילה מצבו של הקשיש התדרדר. 
בבית אבות ניתן לקבל גם פעילויות וחיי חברה כמו – מועדון לצפייה משותפת בסרטים או בטלוויזיה, חוגים העשרה, משחקי חברה, חדר אוכל מרווח, ימי מכירות, פעילויות עם ילדים ונכדים בחגים, מופעים, סדנאות ועוד.

מהו דיור מוגן ומהם השירותים הניתנים בו?

דיור מוגן הוא בניין בו קיימות יחידות דיוק בגדלים שונים המיועדים לשמור על פרטיות של דייר הבית ולספר להם מעיין קהילה תומכת וחיי חברה תוססים. בית דיוק מוגן מתאים לאנשים עצמאיים לחלוטין אשר חשים בדידות ביום יום ומעוניינים להכיר אנשים בני גילם וליהנות מחיים מודרניים לצד מגוון רב של שירותים ופעילויות שונות. בבית דיור מוגן ניתן למצוא חוגים עשירים, חדרי כושר, פעילויות ספורטיביות בריכה, קפיטריה, אפשרות לטיולים מאורגנים בארץ או בחו"ל במחירים אטרקטיביים ועוד מגוון רב של פעילויות אחרות שיעניקו לשוהים בבית הנאה מרובה ואפשרות לחיות בכבוד ובצורה עצמאית.

היכנסו עכשיו לאתר של מבט נכון - ייעוץ לבית אבות ודיור מוגן


הוספת מאמר