• 30-06-2016
  • מאת master123456

טיפול ומניעת סתימות בבית

מה חשוב לדעת על סתימות בשירותים בבית?

· כיצד למנוע הופעת סתימות בשירותים בבית? בעזרת כמה צעדים פשוטים ניתן למנוע סתימות שכיחות באסלה. במידה ויש ילדים קטנים בבית, מומלץ לשמור על מכסה האסלה סגור. סתימות רבות מופיעות בגלל חפצים שונים אשר הושלכו בטעות לאסלה. בנוסף, ישנם חומרים וחפצים רבים אשר אנשים נוהגים לזרוק לאסלה, והם גורמים לסתימות. בין הדברים שאין להשליך לאסלה: שמן, תחבושות היגייניות, מגבונים לחים, צמר גפן, חול של חתולים וכדומה. רבים נוטים לזרוק את החפצים הללו, או חפצים דומים, כיוון שהם סבורים כי הדבר לא פוגע באסלה. האסלה היא לא פח זבל, ולא יודעת להתמודד עם הדברים הללו. מומלץ למקום פח אשפה קטן ליד האסלה, ולזרוק את הדברים הללו אליו.

· כיצד מתקנים סתימה באסלה? סתימות פשוטות באסלה ניתנות לשחרור לבד, ללא עזרת מומחה. כאשר מדובר בסתימה שאינכם מצליחים לשחרר או לחלופין אתם נתקלים בסתימות שחוזרות על עצמן – מומלץ להזמין אינסטלטור מומחה. פתיחת הסתימה היא פעולה יחסית קלה: קודם כל רפדו וכסו את האיזור סביב האסלה, על מנת שיישאר יבש וכדי למנוע לכלוך. מומלץ להשתמש בבדים ומגבות ישנות. לאחר מכן יש להוציא בעזרת מיכל את המים שיש באסלה. בשלב זה יש לקחת פומפה, מומלץ אחת המיועדת לשירותים, לכסות איתה את פתח הניקוד ולהתחיל לפמפם. הפסיקו לאחר חצי דקה או דקה ובדקו אם הסתימה השתחררה. במידה ולא – נסו לשחרר את הסתימה בעזרת "ספירלה" (קפיץ מתכתי). הכניסו את הקפיץ לפתח הניקוז וסובבו את הידית. בשלב זה הסתימה אמורה להשתחרר.

סתימות באסלה הן אירוע לא נעים. ניתן למנוע סתימות יחסית בקלות, על ידי הקפדה על כך שדברים לא ייכנסו לאסלה (לא בטעות ולא בכוונה). במידה ונתקלתם בסתימה בשירותים, ניתן לפנות לאינסטלטור או לחלופין לנסות בהתחלה לפתוח את הסתימה בעצמכם. במידה והדבר לא צולח, חשוב להזמין אינסטלטור על מנת לא להחמיר את המצב.


הוספת מאמר