מימון וכספים

  • 30-06-2016
  • מאת Adva11

כסף חוקי בלבד

כסף גורם לעולם להסתובב, כבר אמרו את זה הרבה לפני שאנחנו למדנו את כל המידע החשוב הזה על בשרנו. בעל המאה הוא בעל הדעה וכנראה שיש לנו הרבה דעות לבטא אבל אין ממש מי שישמע אותן כאשר אין לנו את הכסף לממן קהל של מאזינים ואיך משיגים עובדים קשה עבורו, למרות שבמקרים רבים מדובר בכסף שהושג בצורה לא חוקית אם על ידי פעילות של הימורים, פעילות הקשורה לסמים או פעילות שכוללת זנות וסרסרות. האמת היא שאנשים רבים יפעלו בדרכים מאוד לא חוקיות על מנת להשאיר בידיים שלהם נתח גדול של כסף, וכדי להפוך את כל הכסף הלא חוקי הזה לכזה הנחשב לחוקי מעבירים אותו כל מיני תהליכים שהם למעשה הלבנת הון שלא תמיד מצליחים ברשויות האכיפה לעקוב אחרי השביל הזה של הכסף.


אולי זה נשמע הגיוני כי יהיה אסור להפוך את הכסף השחור הזה לכסף תקין על ידי תהליכים כאלה ואחרים אבל האמת היא שלא תמיד האנשים אשר קשורים לעניין ההלבנה הזו מודעים כי יש להם חלק בלתי נפרד בביצוע של הלבנת הון ולכן תמיד כדאי לכלכל את הצעדים העסקיים בצורה נבונה ולא להתפתות אל סגירת עסקה עם אנשים שחשים ספק קל לגבי האמינות שלהם והעסקים הקלים שהם מציעים לבצע על מנת לקבל סכומי כסף גבוהים מן הרגיל לפעילות מסוימת עם העסק הקיים.

למה חשוב להישמר מפני התערבות במקרים של הלבנת ההון האפשרית? מכיוון שהחוק הישראלי קובע כי אדם אשר מבצע הלבנת הון יכול לקבל עונש של מאסר בפועל עד עשר שנים לכל היותר כאשר מדובר בזמן ארוך ולא מבוטל עבור עבירה שאולי אינה נשמעת כה חמורה, אבל הענישה די מבטאת את הלך המדינה בנושא זה.


הוספת מאמר