• 06-07-2016
  • מאת mineralajewe

5 טיפים לניקוי וילונות


וילונות מוסיפים הרבה חן לבית והם אחראיים גם על המראה הדקורטיבי בחנויות, עסקים ומשרדים. יחד עם זאת, לא כולם מכירים את הטיפים החשובים לניקוי וילונות. הנה 5 עצות שיכולות לעזור:

1. השתמשו במכונת כביסה כדי לנקות וילונות באופן קבוע

ניקוי וילונות בתוך מכונת כביסה מונע הצטברות כתמים, לכלוך או אבק. אפשר להכניס את הוילונות למכונת הכביסה לפי הוראות היצרן ובהתאם לסוג הבד. מכונת כביסה ביתית יכולה לתמודד בקלות עם הכתמים הנוצרים על גבי וילונות. בנוסף, יש מכונות כביסה עם תכניות ייעודיות לכיבוס בדים עדינים.

2. הסירו כתמי מזון ושתיה במהירות

הסוד לניקוי יעיל של כל סוגי הבדים והוילונות הוא פעולה מהירה. אל תמתינו לספיגת הכתמים בתוך הוילונות והסירו אותם במהירות. תוכלו לנקות כתמי מזון ושתיה עם מים רגילים, מי סודה או מלח בישול. זכרו לבדוק את השפעת החומר על הבד במקום נסתר לפני שאתם מנקים את הכתם.

3. ניקוי יבש של בדים מיוחדים

יש מקרים בהם לא ניתן לבצע ניקוי וילונות במכונת כביסה רגילה. במקרים אלו הפתרון הוא להעביר את הבד לניקוי יבש. הניקוי מתבצע במכבסות המתמחות בטיפול בבדים עדינים כגון וילונות עשויים פשתן או 100% כותנה.

4. פירוק הוילון והסרת המערכת המכאנית

יש להוריד את הוילון בזהירות ולהסיר אותו ממערכת התלייה המכאנית. חשוב לוודא שלא נשארו על הוילון אביזרי תלייה לפני שמכניסים אותו למכונת כביסה. לאחר מכן יש להפריד את המסילה, לפרום את החוטים ולהוציא את החפים הנמצאים בתוך הבד.

5. ניקוי וילונות מקצועי

במקרים קשים של הצטברות כתמים או לכלוך על וילונות אפשר לפנות לחברה מקצועית. חברת ניקוי תציע טיפול יעיל ויסודי בכל סוגי הוילונות. מחיר הניקוי אינו גבוה ולרוב הוא כולל אחריות. 


הוספת מאמר