• 12-07-2016
  • מאת master123456

צלקות אקנה - איך מעלימים?


אקנה הינה בעיית עור הפוגעת בנתחים גדולים מהאוכלוסייה

אקנה הינה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות בפנים, אשר גורמת בין היתר להופעת פצעים לא נעימים עליהם. האקנה מופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות, ולעיתים קרובות משאירה צלקות אשר מלוות את האדם לאורך כל חייו. כיום ישנן שיטות טיפול רבות ומגוונות להתמודדות עם צלקות אקנה ולצמצום הנזק שנגרם בגיל הנעורים לעור הפנים.

אז מה כדאי לדעת על צלקות אקנה והטיפול בהן?

· ממה נוצרות צלקות אקנה: ברוב המקרים, פצעים המופיעים על פנינו ייעלמו לאחר מספר ימים ולא ישאירו זכר לקיומם, אולם לא כך המקרה כאשר מדובר באקנה. צלקות אקנה נוצרות בעיקר בשל אפקט הורמונלי המשפיע על העור בעת תקופת ההתבגרות, וכמובן בשל הזנחה של הפצעים ואי שמירה על היגיינה מספקת בסביבתם. כמו כן, צלקות אקנה לרוב יהיו גדולות יותר מהפצע המקורי, וזה היות והזיהום הנוצר בפצע נוטה להתפשט לאזורים נוספים ולהותיר סימן מעבר לגבולותיו.

· סוגי צלקות: צלקות אקנה מתאפיינות במראה שקוע, אשר נובע בשל כיווץ הנוצר ברקמת הצלקת בשל זיהום, אשר מושכך את העור מטה ויוצר את החטטים העמוקים. כיום נהוג לסווג את סוגי הצלקות השונים לארבע- צלקת היפרטרופית אשר הינה מעין גוש קטן על עור הפנים, צלקת מסוג Ice Pick אשר הינה שקע נקודתי, צלקת מסוג Box Car אשר הינה שקע רחב ומרובע וצלקת מסוג Rolling אשר הינה שקעים דמויי גלים על פנים העור. צלקות אקנה מתאפיינות לרוב בשילוב של כמה מהסוגים או כולם, ולכן השפעתם על אסתטיקת הפנים עלולה להיות קשה ומשמעותית.

· שימוש בפילינג להתמודדות עם צלקות אקנה: אחד הטיפולים היעילים ביותר והמומלצים ביותר להתמודדות עם צלקות אקנה הינו טיפול פילינג עמוק. פילינג עמוק הינו פילינג אשר מקלף את שלוש השכבות הראשונות של העור, ומותיר אותנו עם השכבה התחתונה בלבד. טיפול זה מחייב את הגוף להגיב על ידי הצמחה של שכבות חדשות של עור, אשר מתאפיינות במראה חלק ובריא יותר. לעיתים יהיה צורך בביצוע הטיפול יותר מפעם אחת, אולם כבר לאחר הטיפול הראשון ניתן יהיה לראות שיפור משמעותי במצב עור הפנים והיעלמות הדרגתית של צלקות אקנה מסוגים שונים.

· הזרקת חומרי מילוי: אחת השיטות הנפוצות ביותר לשיפור מראה עור הפנים ולהעלמת צלקות אקנה הינו טיפול מילוי. על ידי הזרקת חומרי מילוי שונים כגון חומצה היאלורונית על נגזרותיה או חומרי מילוי קבועים כגון סיליקון רפואי, ניתן לשפר בצורה משמעותית את מראן של כל סוגי הצלקות וכמובן גם את מראן של צלקות אקנה. בשיטה זו מעלימים את השקעים שיוצרות הצלקות ומקנים לעור מראה חלקן ואחיד יותר, והיא לרוב נותנת מענה מספק לבעיית צלקות אקנה.

· טיפול משולב: ברוב המקרים, טיפול משולב יהיה הטיפול אשר יספק את התוצאות הטובות ביותר, ובעזרתו ניתן יהיה לטפל גם בשקעים שנוצרו בעור בשל היווצרות צלקות אקנה וגם בשאר הנגעים אותם מעלים טיפול הפילינג. בצורה זו ניתן לקבל מראה עור חלק, אחיד ובריא בצורה משמעותית יותר.

ישנן שיטות שונות לטיפול בצלקות אקנה, ואין צורך להמשיך לסבול מהן

צלקות אקנה רודפות את הסובלים מהן במשך שנים רבות, אך כיום אין צורך להמשיך להתענות ולהתמודד עמן, וניתן לשפר בצורה משמעותית ביותר את מראה הפנים. בעזרת שילוב של טיפולי מילוי וטיפולי פילינג עמוק ניתן להעלים, לעיתים אף לחלוטין, את סימני צלקות האקנה, ולהשיג מראה עור בריא, חדש, מבריק וחלק, גם במידה וסבלנו כבר שנים קודם לכן מצלקות גדולות ומשמעותיות.


הוספת מאמר