• 14-07-2016
  • מאת Reviews_malp

סוגי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית פירושה מקרה שבו הרופא סיפק טיפול אשר גרם נזק למטופל, תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה. ברור, הרופא אינו מתכוון לגרום לנזק למטופל, אך בפועל הפעולה שלו גורמת לנזק. השאלה המשמעותית במקרה של רשלנות היא האם הרופא הסביר היה נמנע מן המחדל אשר הוביל לנזק. למרבה הצער, רשלנות קלה למדי יכולה, בעולם הרפואה, להביא לתוצאות החמורות ביותר.

תובעים על רשלנות רפואית

כאשר סוקרים את מקרי הרשלנות הרפואית מגלים במהרה שכל אדם, בכל גיל ומול כל רופא חשוף לאפשרות של רשלנות רפואית. מנגד, רופאים רבים עשויים למצוא אתם עצמם מול עורך דין רשלנות רפואית במרכז או במקום פעילותם, ולהגן על איכות הטיפול בבית המשפט. מקרי רשלנות רפואית עשויים להיות פשעים של ממש וכאלו שנידונים בבית המשפט בחומרה. יש הבדל, כמובן, בין מצב שבו הרופא ביצע טעות אנוש בתום לב לבין מקרה שבו הרופא התרשל בידיעה מלאה על מנת לזכות, למשל, בהכנסה נוספת. אבל בשני המקרים ניתן לתבוע על רשלנות וגם לזכות, כאשר דרגת החומרה של הרשלנות משתנה.

סוגי רשלנות

קיימים סוגים רבים של רשלנות רפואית. התביעות המרובות ביותר התרחשו דווקא סביב מקרים של רפואת שינים, ככל הנראה בשל שכיחות טיפולי השיניים באוכלוסייה. סוג נוסף של רשלנות יתרחש כאשר המטופל לא נתן הסכמה מדעת – כלומר, הוא הסכים להליך רפואי מסוים אך מבלי לדעת את מלוא הסיכונים או מבלי להבין. הרופא אמור להדריך את המטופל בצורה הברורה ביותר, וכאשר הוא נכשל בכך מדובר ברשלנות. אפילו העדר רשומות רפואיות עשוי להתקבל על ידי בית המשפט כראיה לרשלנות, כאשר במצבים כאלה הוא עשוי לפסוק פיצויים מתוך הנחה שהנזק אכן נובע מן הטיפול. התקשורת עוסקת רבות במקרים של רשלנות רפואית כאשר מדובר בהריון, לידה, טיפול בפגים ותמותת תינוקות.

בשורה התחתונה, מקרי רשלנות רפואית דורשים חוות דעת משפטית מקצועית. עורך דין מוסמך יוכל לקבוע האם הנזק שנגרם נובע מרשלנות רפואית או שהמצב אינו מצדיק תביעה. חיפוש פשוט בגוגל אחר עורך דין רשלנות רפואית במרכז או בסמוך למקום מגוריכם יעלה עורכי דין רבים המתמחים בנושא. כאשר בוחרים עורך דין כדאי לבחור באדם שהתמחה בתחום ושיש לו ניסיון עשיר בניהול תיקים מן הסוג הזה.


הוספת מאמר