עיצוב הבית

  • 14-07-2016
  • מאת Leather_sofa

סלונים מבד- קלים לניקיון האמנם?

אנחנו יושבים עליהם, ישנים עליהם, אוכלים עליהם והילדים גם קופצים עליהם מידי פעם, ולכן אין פלא כי אחד האזורים הכי פעילים בבית הוא גם אחד האזורים הכי מתלכלכים בו. כאשר כל בני הבית (והאורחים) עושים שימוש קבוע בסלון, הגיוני מאוד שנצטרך לנקות אותו לעתים דחופות ובצורה יסודית, אבל איך עושים את זה ומה עדיף- בד או עור?

אז מה עדיף? עור או בד?

·         ניקיון סלון מעור: בכדי שספת העור תאריך ימים ותשמור על יופייה, ישנן מספר פעולות שצריך לעשות באופן קבוע. אחת לכמה חודשים מומלץ לנקות את הספה בעזרת מוצרים ייעודים לרהיטי עור, וכן רצוי להימנע משימוש בחומרי ניקוי רגילים המכילים חומצות וכימיקלים אשר עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לספה. לניקוי יום יומי השתמשו במטלית לחה (ולא ספוגה במים) ומיד לאחר מכן ייבשו היטב את סלון העור עם מטלית יבשה. בעזרת שואב אבק נקו את הלכלוך בין כריות הספה וצדדיה- אולם הקפידו להיות זהירים בכדי לא לשרוט את העור.

·         ניקיון סלון מבד: בכדי לשמור על ניקיון כללי של סלון מבד מומלץ לשאוב אותו אחת לשבוע, ובכך להיפטר מלכלוך כגון חול, שערות וכדומה. בכדי לנקות כתמים מסלון הבד, ניתן להשתמש לרוב בסבון ומים, ולהמתין עד לייבוש האזור. כתמים עקשניים יותר, כגון כתמי שמן, מצריכים שימוש בתמיסה של מים וחומץ, אשר יש להספיג בכתם, לשפשף בעדינות בעזרת מברשת ולהניח להתייבש. היתרון העיקרי בסלון מבד הוא שלרוב ניתן להסיר את כריות הספה ופשוט להכניס את הריפוד למכונת הכביסה, ובכך לחסוך הרבה זמן ומאמץ.

·         כיצד נשמרים סלונים מבד יותר מאשר סלונים מעור? בעוד שהדעה הרווחת היא שסלוני עור "עמידים" יותר ולכן נשמרים טוב יותר מסלוני בד, המציאות מראה מצב קצת שונה. בעוד שסלוני עור רגישים לחומרים רבים וכן לפגיעות כגון שמש ישירה, שריטות והתקלפות העור, סלוני בד "סלחנים" יותר ולכן נשמרים טוב יותר. בנוסף, קל יותר לשמור על סלון בד היות והוא פשוט יותר לניקיון ולרוב שאיבה אחת בשבוע תספיק בכדי לשמור עליו לאורך זמן, זאת בניגוד לסוגי סלון עור אשר דורש טיפול מיוחד באופן קבוע בכדי לשמור על מצב טוב. 

כאשר קונים סלון, רצוי להתייעץ עם המומחים לכך

בחירת סלון אינה פשוטה, ורצוי להתייעץ עם מומחים לפני קנייה משמעותית זאת. חברת איטלסופה מספקת מערכות ישיבה מבית נטוצי, ומייצרת תחושות אנושיות על ידי מיזוג יצירתיות ופונקציונליות ומעניקה פתרונות לקהל לקוחותיה. נציגי החברה יוכלו לייעץ לכם בבחירת סלון אשר יענה על צרכיכם ועל סגנון העיצוב האישי שלכם וכן יעזרו לכם לקבל החלטות לגבי סוגי הסלונים השונים, כל זאת תוך מתן מענה אישי, מקצועי ומהיר. 


הוספת מאמר