• 21-07-2016
  • מאת shlomy212

טיפים לרוכשים מצלמות אבטחה לבית ולעסק

מערכת מצלמות אבטחה מורכבת ממכשיר הקלטה DVR או NVR הדומה בצורתו לממיר דיגיטלי, ואליו מחוברות מצלמות האבטחה באופן קווי או אלחוטי, במערכת ההקלטה ישנו דיסק קשיח בדומה למחשב שבתוכו מגובה כל ההקלטות, ניתן לחבר מוניטור אל המערכת בכדי שיהיה אפשר לצפות בהקלטות ולגשת לשחזורים שמורים, 

כאמור בשנים האחרונות חלה עליה ברכישת מערכות אבטחה ומיגון לבתים ועסקים, ואם עליה זו התפתח הענף בשני מישורים, האחד הוא  בעלי מקצוע רבים החלו לעסוק בתחום בשיווק והתקנות מוצרים והשני גידול בייצור של חברות שנות שהחלו לייצר מוצרים המתחרים זה בזה, אז לפני שקונים חשוב להבין כמה דברים בסיסים:

  1. מערכות מצלמות אבטחה עובדים 24/7 ונמצאים בשורה ראשונה עם מעט מכשירים שעושים זאת , לכן הבחירה צריכה להיות בראש ובראשונה במותג שהוכח בעבודה מסיבית ובעל אורח חיים ארוך לעומת מערכות של מותגים פחות מוכרים שצריכים עוד להוכיח את יכולתם.
  2. מהיכן קונים? שאלה מצוינת ובתשובה הזו חשוב לדעת שאתם בוחרים לא רק את החברה שתספק לכם את הציוד/התקנה אלא גם את החברה שתספק לכם אחריות למוצר, מכשירים חשמליים תמיד מגיעים עם אחריות ובשעת צורך כדי לדעת שיש למי לפנות ועל מה מכסה האחריות.
  3. בחירת מצלמות כיפה או צינור? שני סוגי המצלמות העיקריות הנמכרות הם מסוג כיפה וצינור, מבחינה טכנית ניתן לקבל כל מצלמה עם כל מפרט מבוקש, לצורת המצלמה אין משמעות טכנית, לרוב מתקינים את מצלמות הכיפה באזורים פנימיים וזו בשל צורתם הדקורטיבית המשתלבת, לעומת מצלמות צינור המותקנות בקירות חיצוניים להם גוף חזק העמיד בתנאי מזג האוויר השונים.
  4. בחירת כמות המצלמות - מערכות ההקלטה מגיעות עם מספר יציאות מובנה: 4, 8, 16, 32, כל יציאה מהווה חיבור למצלמה, ההמלצה היא לרכוש מערכת התומכות במספר יציאות גדול במעט ממספר המצלמות המותקנות בפועל, מסיבה שבעתיד תוכלו להוסיף מצלמות נוספות במידת הצורך וזאת מבלי לשדרג את המערכת כולה.
  5. כוונו את המערכת למצב תנועה - למערכות ההקלטה יש  אפשרות  כיוון שונות, הבולטות בהם הם צילום רציף ללא הפסקה והנוסף הוא צילום לפי תנועה, הצילום הרציף הוא הפחות מומלץ מהסיבה שהוא מעמיס על המערכת שטח גדול של קטעים "מתים" (ללא תנועה) לעומת מצב תנועה שמכווין את המערכת להליט רק ברגע זיהוי תנועה מול המצלמה.
לסיכום 

בחירה בחברה אמינה ומוכרת לרוב תספק לכם את הייעוץ והציוד המתאים ביותר, ולמרות זה מומלץ כמו במוצרי צריכה רבים לעשות מעט חקר ולהגיע מוכנים, מחיר טוב זה דבר חשוב אך חשוב מכך זה להבין מהי התמורה המתקבלת ביחס לתשלום וכאן אתם עשויים לראות את ההבדל בין חברה אחת לאחרת.