• 11-08-2016
  • מאת vrglasses

מידע למשתמש VR

מהם משקפי מציאות מדומה ?

מציאות מדומה (באנגלית: Virtual reality, ובקיצור VR) היא סימולציה של סביבה, מלאה במידת האפשר, באמצעות מחשב או טלפון נייד באופן הנותן למשתמש המחשב אשליה כי הוא באמת בסביבה המציאותית אותה מדמה המחשב וכי הוא אינו משתמש במחשב. חלק ממערכות המציאות המדומה מדמות את כלל החלל בו מצוי המשתמש לסביבה אחרת וחלק מהן מדמות רק את המחשב וסביבתו הקרובה לחלק מסביבה אחרת. מציאות מדומה משמשת לצורכי בידור, ללימוד, ולאימון.

הסביבה המדומה יכולה לדמות סביבה שבאמת קיימת בעולם הממשי שמחוץ לחדר המחשב, כמו סימולציות עבור טייסים או אימוני קרב, או לדמות סביבה דמיונית לחלוטין.

עולם המציאות המדומה תופס תאוצה, וכיום ניתן לקבל את חווית המציאות המדומה ב-2 דרכים עיקריות. האחת על ידי שימוש בטלפון הסלולרי תוך הצבתו בתוך מתקן מיוחד בדמות משקפיים שנועד לצורך הדמיית המציאות. והשנייה - שימוש בקונסולה ייעודית המכילה משקפיים מיוחדות הכוללות את החומרה הנחוצה להדמיית המציאות ברמה גבוהה בהרבה מהעבר.
איך משתמשים במשקפי מציאות מדומה ?

ניתן להתשמש במשקפי מציאות מדומה בכמה דרכים :
א . משקפי מציאות מדומה באמצעות שימוש בסמארטפון

1. היכנסו לחנות האפליקציות google play/App Store והורידו את אפליקציית cardboard. האפליקציה של גוגל מאגדת בתוכה משחקים, אפליקציות וסרטונים . עולם שלם של חוויות! 
לחצו כאן לסריקת דגם המשקפיים דרך קוד QR
2 . היכנסו למתחם המשחקים והאפליקציות המותאמות למשקפי מציאות מדומה אצלנו באתר והורידו מחנות האפליקציות ישירות משחקי מציאות מדומה ואפליקציות.3. הורידו סרטוני 3D לסמארטפון ונגנו אותו ישירות מהנייד.4. היכנסו ל- youtube וצפו בסרטי 3D מדהימים כגון : סיורים בערים בעולם , אנימציה , ועוד .5. הורידו קודי לסמארטפון וצפו בצפייה ישירה בסרטים מלאים בתלת מימד .

ב. 
קונסולה ייעודית המכילה משקפיים מיוחדות הכוללות את החומרה הנחוצה להדמיית המציאות 
במשקפי מציאות מדומה בהם מערכת ההפעלה android מובנית במכשיר. אין צורך בשימוש בסמארטפון.
וכל הסעיפים 1-5 תקפים גם כאן .


הוספת מאמר