• 13-08-2016
  • מאת 20dedi20

הדברת נמלת האש מהם השיטות המקובלות

הדברת נמלת האש הקטנה- על דרכי ההדברה

נמלת האש  הקטנה הן נמלה  בצבע אדום כתום ואורכן הוא כמילימטר אחד עד מילימטר וחצי. הנמלה המלכה מגיעה לגודל של חמישה מילימטר. נמלת האש הקטנה אוהבת לחיות במקומות חשוכים, רטובים וקרירים. זו הסיבה כי את נמלת האש מוצאים באמבטיות, במטבחים,בריכות שחייה, בחדרי כביסה בגינות מוזנחות ועוד.

מפני הסכנות הנובעות מהימצאות נמלת האש הקטנה אושרו חומרים שונים המיועדים להדברה. אלה גרגרים מיוחדים המהווים פיתיון לנמלת האש. הדברת נמלת האש הקטנה מתבצעת באמצעות הגרגירים הנ"ל. מדביר מקצועי יאתר את המקומות שבהם נמצאות הנמלים, את פתח הקן , את מסלולי ההליכה ועוד ויניח בצדי המסלול את הגרגרים.

 הנמלים יאספו את הגרגירים וייקחו אותם אל הקן. הן יאכילו את כל המושבה, כולל המלכה, ויש לצפות כי בתוך שבוע תושמד כל אוכלוסיית הקן.

כאשר מבצעים הדברת נמלת האש הקטנה אין להשקות את הגינה יומיים לפני מועד ההדברה וביום שלאחר ההדברה, חשוב לדעת כי חומר ההדברה המיוחד אינו פעיל ואינו אפקטיבי במקומות רטובים ולחים.

 הדברת נמלת האש אינה אפקטיבית לטווח זמן גדול. במקרים רבים נמלת האש עלולות לחזור לגינה או לבית כעבור שנה. אם רוצים לשמור על בית נקי ולהימנע מהופעת נמלת האש יש לבצע את הדברת נמלת האש הקטנה באופן קבוע, רצוי אחת לשנה.

 למרות הכאבים, יש לאבחן כי הבעיה היא באמת נמלת האש האדומה. ישנם מספר מינים של חרקים העלולים לעקוץ ולגרום לתגובות קשות – עכבישים, נמלים, נדלים ואף עקרבים. לפני שאתם מיד רצים לבצע טיפול כראוי,  חשוב לוודא שאכן עליתם על הבעיה הנכונה ואתם מתמודדים מולה. אם הבעיה אינה נמלי אש, יש להתאים את ההדברה הנכונה לכל סוג חרק מולו אתם מתמודדים.

 נמלי האש מדובר סך הכל ביצורים חברתיים אשר חיים במושבה בה המבנה ההיררכי ברור מאוד. ישנן פועלות היוצאות להביא מזון לקן, וישנה המלכה האחראית על הטלת הביצים וההתרבות. כל הפעילות העיקרית של התרחבות המושבה נעשית בתוך הקן ולכן אם רוצים להשמיד את הנמלים יש לאתר אותו ואת מיקומו המדויק. לאחר האיתור ניתן להבחין היכן בדיוק הנמלים מתרכזות ולהתחיל לתכנן כיצד להדבירן.


הוספת מאמר