• 13-08-2016
  • מאת 20dedi20

הדברת נמלים טיפים ושיטות להדברה.

כיצד יש לבצע הדברת נמלים ביעילות 

בעולם קיימות  למעלה ממאה ושמונים זנים של נמלים. הנמלה הנפוצה ביותר בישראל היא הנמלה הבנאית, זוהי נמלה בצבע שחור והיא גרה מתחת לאדמה. הבנאית ניזונה מהחי והצומח וחיה בקן עם נמלים נוספות כאשר בראש הקן עומדת המלכה. הדברת נמלים יעילה היא רק כאשר אנו מבצעים פגיעה במלכה, כאשר המלכה מתה כל הנמלים נוטשות את הקן ומתפזרות.

הנמלים פעילות בעיקר בתקופת האביב והקיץ. זאת העונה שבה יוצאות הנמלים מהקן על מנת  לתור אחרי אוכל ולאגור אותו בקן גם לתקופת הקיץ. זו הסיבה כי הדברת נמלים מבוקשת מאוד בתקופת הקיץ ולכן מדבירי ארצנו עסוקים באותה תקופה ומלאים בעבודת הדברת נמלים.

 הדברת נמלים על ידי שיטות שונות

הדברת נמלים המתבצעת על ידי חומרים כימיים לרוב זאת הדברה אפקטיבית ביותר. בעבר כמעט כל ההדברות בוצעו באמצעות חומרים כימיים. אך בשל הסכנות הטמונות בשימוש בחומרים כימיים, בשנים האחרונות מבצעים המדבירים הדברת נמלים בשימוש בחומרים ידידותיים, טבעיים, בלתי רעילים ובלתי מזיקים.

מדביר מקצועי יבצע הדברת נמלים באמצעות ריסוס ישיר על הנמלים, הוא יעקוב אחר שיירת הנמלים, יאתר את הקן וירסס חומרי הדברה אל תוך הקן ובפתחו.

לא תמיד אפשר לבצע הדברת נמלים באמצעות ריסוס ישיר. לכן כדי להשלים את העבודה ולמגר את הנמלים מהבית יפזר המדביר  גרגירים או ג'ל בכל המקומות שבהם נמצאים הנמלים. המדביר יעקוב אחרי מסלול הליכתן, ילמד אותו ויניח בצדי המסלול גרגרים או ג'ל רעיל . הנמלים  ילקטו את ה הפיתיון, ייקחו אותו אתן אל הקן  ויגיעו למלכה. כאשר המלכה תמות כל הקן יתפזר.

 הדברת נמלים – מספר טיפים להדברה עצמית

 קחו כוס מים וכוס חומץ, ערבבו ורססו את החומר שהכנתם ישירות על נתיבי הנמלים. הנמלים שונאות  את החומץ, הן ינטשו את המקום.

בכל  פעם שאנו שוטפים  הוסיפו לדלי המים חצי כוס חומץ, הריח יבריח את הנמלים מהבית.

הדברת נמלים במטבח – כמה שיטות מומלצות

במטבח מומלץ לא להשתמש בחומרי הדברה ללא פיקוח. הדברת נמלים בג'ל מאפשרת למדביר לעקוב אחרי המקומות שבהם הוא הניח את הג'ל. כאשר משתמשים בג'ל אפשר להגיע לכל פינה במטבח ולבצע את הדברת הנמלים במרב ההצלחה. מדביר מקצועי יניח ג'ל במטבח בכל מקום שבו הוא רואה התקהלות נמלים ובמסלול ההליכה של הנמלים. הדברת נמלים במטבח על ידי ג'ל היא הדברה אפקטיבית הנותנת מענה לבעיה באופן מידי.

הדברת נמלים במטבח באמצעות הדברה ירוקה – חומרי ההדברה הירוקה הם חומרים ידידותיים לסביבה ומופחתי רעלים. המגע של חומרי הדברה כימיים עם מוצרי המזון במטבח עלול להוות סכנה ולגרום לנזקים ולבעיות בריאותיות לדיירי הבית. הזמנתם הדברת נמלים במטבח? יש לוודא כי המדביר משתמש רק בחומרי הדברה בלתי מזיקים המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.

הדברת נמלים באמצעות ריסוס – ריסוס נגד נמלים במטבח מתבצע באמצעות חומרי הדברה ידידותיים ובלתי מזיקים. שיטת ההדברה באמצעות ריסוס היא אחת השיטות האפקטיביות, באמצעות הריסוס אפשר להגיע לכל פינה במטבח נוסף על הריסוס בפתחים של קיני הנמלים ובמסלול הליכתם.

הזמנתם הדברת נמלים במטבח? יש להכין את המטבח לפני פעולת ההדברה. רוקנו את ארונות המטבח, נקו אותם מכל גרגירים ושאריות של אוכלו ואחסנו את כל מוצרי המזון בכלים סגורים ואטומים.

כדי להימנע  ממפגע של נמלים במטבח חשוב להקפיד על ניקיון והיגיינה במטבח. לא להשאיר פירורים או שאריות של אוכל על השיש או על הרצפה אפילו לזמן קצר.

בכל מקום  שבו ראיתם שיירות נמלים פזרו טאלק. הנמלים מתקשרות ביניהן באמצעות פרומונים המפיצים ריח. הטאלק  מנטרל את ריח הפרומונים. כאשר הנמלים מאבדות את הקשר ואת התקשורת ביניהן, הן נוטשות את המקום ועוברות למקומות אחרים.


הוספת מאמר