• 16-08-2016
  • מאת master123456

טיפול שיניים לילדים

טיפולי שיניים לילדים - המחשבה על רופא השיניים מפחידה ילדים רבים

לא ברור אם מדובר בחלוקים הלבנים, בכיסא המוגבה או במכשירים שעלולים להראות מאיימים, אך דבר מה בטיפולי שיניים לילדים יכול לעורר פחד בילדים בכל הגילאים, ובינינו, גם בחלק מהמבוגרים. אך לרוע המזל, דווקא תקופה זו היא בעלות חשיבות מכרעת בנוגע לשיני הילדים, ויכולה לתת את הטון לבריאות השיניים במשך כל חייהם. יחס ראוי להיגיינת הפה והבנת חשיבותה כבר מגיל צעיר עלולה להפחית את החומרה או אפילו למנוע כליל מחלות פה ממגוון סוגים, ולכן יש לנסות כמיטב יכולתנו לגרום לילד להגיע למרפאת השיניים בשמחה ובלי חשש. ההכנה לכל מפגש במרפאת השיניים, ובמיוחד למפגש הראשון והמשמעותי, נתונה בידי ההורים. למפגש הראשון חשיבות מכרעת, מכיוון שהוא זה שייחקק בזיכרונו של הילד בצורה המעמיקה ביותר, ויקבע איך יתייחס לטיפולי רפואת השיניים גם בבגרותו. פעמים רבות, אפילו בלי להתכוון לך, הורים מעבירים לילדיהם מסר שלילי וחששות לגבי הביקור במרפאה. אך הכנה מתאימה, בליווי שיחות, הסברים, ספרים עם איורים ואפילו קלטות בנושא, תשפר את המחשבה על מרפאת השיניים ותפחית את החשש מפני טיפולי שיניים לילדים. הקפדה על מספר דגשים בהגעה למרפאת השיניים עם ילדכם תוכל להבטיח חוויה חיובית עבור כלל המשתתפים, ותפתח עבור הקטן את הדלת למערכת יחסים חיובית עם התחום.

מהן נקודות חשובות שכדאי לשים לב אליהן בהגעה לטיפולי שיניים לילדים?

· שעת ההגעה- מומלץ להגיע בשעה שבה הורים נוספים ימתינו בקליניקה עם ילדיהם טיפולי שיניים לילדים, כדי להרגיע את הילד ולהראות לו שיש עוד אחרים באותה הסירה. רצוי גם שלא ההורה ולא הילד יהיו בלחץ זמנים, כי הגעה דחוקה, לפני הנסיעה לגן והעבודה למשל, ישרו עליכם לחץ שיועבר ישירות לילד. פנו את אחר הצהריים לביקור רגוע ונטול דאגות. בנוסף, מומלץ שהילד יגיע לאחר שאכל ונח כראוי, כדי שכל תחושתו הכללית ומצב רוחו יהיו מרוממים.

· מראה חדר ההמתנה והמרפאה כולה- במיוחד בביקור הראשון, חשוב שנבחר במרפאה שתיצור אווירה רגועה ומלאת שמחה, בין אם מדובר בצעצועים בחדר ההמתנה או בצבעים ובעיצוב הכולל של חדר ההמתנה. בחדר צבעוני המלא ספרים ומשחקים, הסיכוי שהילד ירגיש מאוים או מפוחד הופך זעיר למדי.

· יחס מיוחד לילדים- את מערכת היחסים עם הילד יש לבנות בהדרגתיות, ואט אט ליצור בינם לבין הרופא תחושת אמון וקרבה. דרך טוב להשגת תחושות אלו היא מתן הסברים ובקשת רשות לפני ביצוע כל פעולה או מגע בילד. כך, הילד ירגיש שהמצב נתון לשליטתו ולא מתעלמים מבקשותיו ושאלותיו. כלי נוסף כדי לוודא שטיפולי שיניים לילדים מתנהל על מי מנוחות, הוא מתן הסבר והדגמה על בובה טרם ביצוע הפעולה על הילד עצמו. כל שיטה שמקטינה את חוסר הוודאות שהילד מרגיש תשפר את תחושותיו וזיכרונותיו מהביקור.

· בחינת הרגלים- הרגלי ההיגיינה והאכילה בגילאי הילדות יכולים להשפיע רבות על מצב שיניהם לאורך כל חייהם. צריכה מוגזמת של שתייה מתוקה, אי הקפדה על צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום ומציצת אצבע, הם הרגלים שיכולים לגרום לפגיעה חמורה בצורת וחוזק שיני הילד, ולכן כדאי לספר עליהם לרופא כבר מהמפגש הראשון ולבקש טיפים להפסקתם.

איך אבחר מרפאה למטרת טיפולי שיניים לילדים?

רושם ראשוני חיובי הוא קריטי בגיל זה, ולכן בחירת מרפאת השיניים הראשונה בה יבקר הילד עלולה להשפיע בצורה מהותית על בריאות שיניו וחניכיו. כתוצאה מכך, מומלץ לבקר בפעם הראשונה ללא הילד במרפאה, ולוודא שהאווירה בה חיובית ותהא נעימה לילדכם. חשוב למצוא את שירותי רפואת השיניים המקצועיים ביותר, שיאפשרו לילדכם בריאות פה מיטבית לצד יחס נעים ומזמין במרפאה עצמה.


הוספת מאמר