• 18-08-2016
  • מאת michrich

אירועים עסקיים - כל מה שאתם צריכים לדעת

אירועים מוצלחים יכולים לסייע מאוד לשיפור תוצאות עסקיות כאשר משלבים בהם לקוחות נבחרים או כאשר עורכים פעילויות לגיבוש עבור עובדים או עבור מנהלים. על מנת שהאירוע יהיה מוצלח, חשוב להקדיש מחשבה לשני היבטים: הראשון הוא המקום שבו יתקיים האירוע, והשני – התכנים שישולבו באירוע.

מקומות לאירועים עסקיים

אירועים עסקיים אינם מקשה אחת. יש אירועים שמיועדים למספר גדול מאוד של עובדים, בארגונים גדולים במיוחד, ולעומת זאת יש אירועים שמיועדים לנבחרת מצומצמת של מנהלים, ללקוחות פרמיום, לעובדים מצטיינים ועוד. בהתאם לגודל האירוע, למספר המשתתפים ולסגנון הרצוי – כך ראוי לבחור את המקום המתאים. אירוע עסקי מוצלח ניתן לקיים למשל במסעדה יוקרתית או במלון בוטיק, בהם ניתן לקיים אירועים בחלל המסעדה, בחדר פרטי או במרפסת רחבת ידיים. ניתן לערוך אותו גם באולם לאירועים, שהוא מתחם סגור שבו ניתן לשלב פעילויות, כיבוד, מוזיקה. באותה רוח, ניתן לבחור בגן אירועים – במיוחד מתאים לאירועי קיץ, או כאשר מחפשים אווירה קלילה, טבעית ונעימה. אירועים מיוחדים לעסקים ניתן לקיים גם במתמחי חוץ, בפארקים, כהפנינג ועוד.

אטרקציות לאירועים עסקיים

מלבד המקום שבו בוחרים לקיים את האירוע, חשוב להשקיע מחשבה בצד התוכני. אירועים עסקיים יהיו משולבים בדרך כלל עם כיבוד עשיר ולעיתים גם עם ארוחה מלאה, אך לרוב אין בכך די. חשוב לשלב באירוע מאפיינים ואטרקציות כגון:

·         מוזיקה – אפשר לבחור בין מוזיקה מוקלטת לבין הופעה חיה של אמן או של להקה. יש גם אפשרות לערוך אירוע המשולב עם קריוקי או עם שירה בציבור מסוג אחר.

·         תחרות או חידונים – באירועים ניתן לשלב בהצלחה תחרות נושאת פרסים שנערכת באופן אישי או בקבוצות. ניתן לערוך חידונים מעניינים, מהווי העסק או על בסיס ידע כללי.

·         ריקודים - אירוע עסקי אינו חייב להיות משעמם או מעונב, ואפשר בהחלט לשלב בו גם ריקודים. יש כמובן לוודא שבאולם או במתחם האירוע יש הגברה מתאימה וכן אזור המתאים לריקודים. עדיף, כמובן, שיהיה גם די ג'יי.

כיבוד לאירועים

אירוע עסקי שמכבד את עצמו ישמור מקום של כבוד לכיבוד ולארוחה. לעיתים, כיבוד יוגש בצורה מסורתית, בקבלת הפנים וגם לאחר מכן – בארוחת מנות עם ישיבה סביב שולחנות. לעיתים אחרות, ניתן לשלב דוכני מזון מגוונים, עם כיבוד שניתן לנשנש גם בעמידה או בפינות ישיבה, בקבוצות קטנות או גדולות של מסובים. את הכיבוד יש להתאים לאופי המשתתפים וגם לשעת האירוע – בוקר, צהריים או ערב.

 


הוספת מאמר