• 18-08-2016
  • מאת satya4bs

מגנטים לאירועים - איך לא ליפול בפח!

מגנטים לאירועים

הצמיחה של התחום

אני נמצא בתחום הצילום והמגנטים לאירועים מספיק זמן בכדי לראות מחד גיסא את הצמיחה בענף ומאידך גם את הדעיכה וזה משהו שאני אדבר עליו בהמשך...

נכון לשנת 2016 תחום המגנטים לאירועים החתחיל לפני כ 10 שנים כאשר היה בחיתוליו בשל העובדה כי החומרים היו מאוד יקרים, לא היו זמינים, המדפסות לא היו משוכללות, ולא היו את כל התוכנות שינן היום אשר מקלות על תהליך הפקת המגנטים לאירועים, גם הביקוש לא היה גדול מ2 סיבות עיקריות.

החומרים היו יקרים - החומרים לא היו זמינים ויקרים וקשים להשגה.

חוסר תחרות במשק - היו חברות בודדות שהיו מתעסקות בזה, גם לא הייתה מודעות לנושא של המגנטים

מה שנתן את הבוסט למעשה אלה חנויות לציוד משרדי שהתחיל ליבא את החומרים של הפקית ציוד המגנטים לאירועים בכמויחות מסחריות כי ראו את הפונציאל הגלום והפקת רווחים מזה, מה שגרם לירידה של עלויות החומרים והזמינות שלהם כמובן, הם גם עודדו פתיחת עסקים להפקת מגנטים, למעשה היו מכשירים את הלקוחלות בתהליך של הפקחת המגנטים, מה שבעצם גרם ל"אנשים לא נכונים" להכנס לתחום האירועים.

הדעיכה

מה שקרה במהרה שתוך מספר שנים בודדות ההיצע של נותני שירות עבור המגנטים צמח באלפי אחוזים וכמובן שהפך את המוצר למוצר בסיסי ביותר עקב ההיצע הגדוול ירדו המחירים של שירותי הפקת מגנטים וכמובן גם גדל הביקוש, גם עקב הביקוש וגם מפני שזה נהיה זמין ונגיש.

עד כאן הכל טוב ויפה - אבל לא!

הכל ניראה מושלם לא? כולם נהנים גם הספקים שמספקים את הסחורה של המגנטים גם מפיקי המגנטים לאירועיםן ולכאורה מי שמהרוויח הוא הלקוח הקצה כי הוא הננה ממוצר מעולה במחיר תחתית, אז זה לא בדיוק עובד ככה.

מה שקרה למעשה הוא שנכנו לתחום הפקת המגנטים לאירועים המון אנשים שאינם קשורים לתחום האירועים, ואין עם זה בעיה כי היו כאלה שלמדו לעבוד והשקיעו בזמן למידה ובציוד יקר בכדי לתת שירות ומוצר טוב ללקוח והיו כאלה שלא!

עקב הצפת ההיצע תענף המגנטים לאירועים נכנסו בין היתר חיילים שרצו לעשות מהתחום השלמת הכנסה קטנה ולמעשה אין להם שום קישורים וידע בהפקת המגנטים או בצילום שזה אספקט חשוב ביותר בשלב ההפקה עליו נדון בשלב קצת מאוחר יותר.

חיילים וצעירים נכנסו לתחום, קנו את הציוד הזול ביותר ואת החומרים הלא איכותיים והורידו את המחירים לרמה נמוכה מאוד מה שגרם לאנשים לקחת את העסקאות המשתלמות שהם הציעו להם, את הפצעים היו מלקקים ביום לאחר האירוע, כאשר כלה מגנטים היו יוצאים שרופים, חשוכים, ותמונות לא ברורות, גם המגנטים לא היו מחזיקים זמן לפעמים היו מתקלפים במהלך אירוע.

אותם חברה צעירים סה"כ רוצים לשים כמה שקלים לכיס ולא מעניין אותם המשחפחה או התחום או לתת שרות למעשה אין להם שום כוונה להשתפר אלא לגזור קופון על הגב של מישהו אחר, לרקוד קצת בחתונה בר חופשי אוכל בחינם, מה רע נכון?

כיצד להימנע מזה?

תחום של המגנטים לאירועים מוצף בנותני שירות, כיצד ניתן בעצם להימנע מאי נעימות שכזו? 
הדבר הראשון הוא לבקש לראות עבודות, לרוב למפיקי המגנטים אשר מתפרנסים מהתחום ומכירים את עבודתם נאמנה יש אתר או דף עסקי בפייסבוק בו ניתן לראות את הפורטפוליו שלהם למעשה את העבודות שהם ביצעו בעבר כך תוכלו לדעת כמה ביקוש יש עליהם דבר אשר מעיד על כך שהם עובדים ואונשים אוהבים אותם, דבר נוסף הוא בשיחת טלפון אפשר לשמוע עם מי מדברים עם ילד צעיר או איש מקצוע, הדבר המומלץ ביותר הוא להגיע לאירוע של אותו נותן השירות להתרשם מהעבודה שלו בשטח, לפעמים את תוכלו לראות דברים שלא הייתם רוצים לראות וככה לא תוכלו בפח, או להיפך להתרשם ולהיות רגועים שסגרתם עם הבנאדם הנכון עבורכם.

נושא ציוד הצילום הינו נושא רגיש וככל הניראה שרוב הלקוחות לא מבינים בו  אבל אתם יכולים לשאול שאלה אחת שתראה שאתם קצת מביני עניין,
תשאלו את מי שאתם רוצים להשכיר את השירות שלו האם יש ברשוצו מצלמה מסוג Full Frame אם אין ברשותו ככל הניראה מדובר בחובבן וזה גם למעשה אינדיקציה להבחין בחאפר.

בהצלחה בהמשך החיפוש מקווה שהצלחתי לעזור.


נכתב ע"י פיקסל
קישור לאתר: http://pixelmagnet.co.il/


הוספת מאמר