• 21-08-2016
  • מאת 1mariqu

תמ"א 38 – ממה מתחילים?


אתם לא מרוצים מהבניין שלכם ואתם חושבים שהוא צריך לעבור חידוש וחיזוק? בעזרת תמ"א 38 תוכלו לעשות זאת כמו שצריך. אך עליכם לקחת בחשבון את העובדה שכל הפרויקט צריך להיעשות תוך כדי הסכמה מלאה של כלל דיירי הבניין, וזאת בכדי שהפרויקט יוכל להתחיל לרוץ כמובן. במידה והשגתם את כל האישורים הנדרשים, השלב הבא מבחינתכם יהיה ליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים לשם קידום הפרויקט.

במה מדובר?

תמ"א 38 זו תוכנית אשר גובשה על ידי הממשלה לשם הענקת הגנה לאזרחים וטיפול במצב של מבנים לא בטיחותיים וישנים הנמצאים במדינה. התוכנית נועדה להגן עלינו מפני התרחשות של רעידות אדמה עתידיות, וזאת תוך כדי עמידה על דגשים ותקנות לשם עמידה ביעדים הללו. בעזרת קבלן מוסמך ניתן ליישם את התוכנית הזו ולוודא שהבניין שלכם מחוזק כהלכה, ובהתאם לתקנות הנדרשות. אם הבניין שלכם ישן או שהבנייה שלו רעועה, אין ספק שהתוכנית הזו אמורה לדבר אליכם ואל דיירי הבניין שלכם.

איך להתחיל בתהליך?

לאחר שאתם מחזיקים באישורים הנדרשים, השלב הבא מבחינתכם יהיה ליצור קשר עם אנשי המקצוע. בכדי שהדבר יעשה באופן מאורגן, אנו נמליץ לכם לארגן אסיפת דיירים לעתים דחופות ולתאם הכל ביניכם, כך שלא יווצרו מצבים של חוסר תיאום או ציפיות לא ברורות של דיירים מסוימים אשר לא עומדים בקנה אחד עם שאר הדיירים. הנה הדברים שעליכם לעשות כאשר אתם בוחרים להתחיל בפרויקט.

לפנות לעורך דין – עליכם יהיה לפנות אל עורך דין מומחה בתחום הבנייה, כך שיוכל ללוות אתכם לאורך הפרויקט ולעזור לכם לוודא שאתם ממצים את מלוא הזכויות שלכם באופן אופטימאלי כמובן.

להיעזר בשמאי – במידה ואתם רוצים להעריך את שווי הדירה שלכם לאחר שיפוץ ושדרוג הבניין שלכם, תוכלו פשוט לפנות אל שמאי מקצועי שיוכל לעזור לכם להעריך את השינויים הצפויים בשווי הדירות של דיירי הבניין.

ליצור קשר עם קבלן מורשה – השלב האחרון מבחינתכם יהיה ליצור קשר עם קבלן מורשה אשר מתמחה בהרצת פרויקט תמ"א 38, כך שהוא יוכל לדאוג לבצע את הפרויקט בהתאם לתקנות הנדרשות ובאופן מוצלח.

אז לאחר שהבנתם את התהליך, ממה חשוב להתחיל ובאילו שלבים חייבים אתם לבחור לשם קיום הפרויקט בצורה הנכונה והמקצועית ביותר אשר תוביל אתכם לכדי הצלחה ומימוש פוטנציאלי מובהק, כל שנותר הוא להחליט על קיומו של תהליך מבורך זה (הן לשם הבטחת בטיחות בניין המגורים והן לשם השבחתו) ולבצע ! 


הוספת מאמר