• 21-08-2016
  • מאת 1mariqu

בית אבות או דיור מוגן?


אם הגעתם לשלב שבו אתם נאלצים לבחור בין מעבר לבית אבות או דיור מוגן, אתם ודאי נמצאים בגיל השלישי.

גיל מדהים בו אנו מחזיקים בניסיון חיים בלתי נלאה,כזה המתפרס על פני שנים רבות בהם חיינו חיים פורים בסביבות שונות. כאשר אנו מגיעים לגיל הזהב עלינו לדאוג לעצמנו ולשים לב שאנו מתגוררים במקום בו יוכלו לדאוג לנו, שכן אנו עלולים לסבול ממצב בריאותי חמור בכל שלב, ואם לא יהיה מי שיעמוד לצידנו הדבר עלול לבוא לרעתנו.


בחירה בין בית אבות לדיור מוגן זו בחירה אשר גורמת לרבים לתהות מה האופציה העדיפה ומה היתרונות והחסרונות הכרוכים בכל אחת מן האופציות הללו. אם גם אצלכם המצב כך והינכם מעוניינים לדעת אודות ההבדלים בין שני אפשרויות המגורים הללו, הגעתם למאמר הנכון, שכן פה אנו מתכוונים לדון אודות אותם הבדלים ולהסביר באופן מעמיק מהי האופציה העדיפה בעבור כל אחד מכם.


בית אבות – מה זה אומר בעצם?


מרבית בתי האבות בארץ מסובסדים על ידי המדינה, וזאת במטרה להעניק לאנשים בגיל הזהב אופציות טיפוליות מקיפות להתמודדות עם מחלות או בעיות רפואיות מכל הסוגים בגיל הזה. בדרך כלל אנשים הנמצאים במצב סיעודי רעוע יבחרו ללכת למקום כמו בית אבות בשל העובדה שהם יוכלו לקבל שם תמיכה מלאה מסייעים שיעמדו לראשתם בכל עת. כך שבמידה ואתם או אחד הקרובים אליכם נמצא במצב רפואי לא טוב והוא מתלבט לאן ללכת, אין ספק שעליו יהיה לבחור בבית אבות עם השגחה רפואית מלאה.


כאשר מדובר על בתי האבות בארץ, אפשר לומר שחיי החברה שם יהיו מינימאליים בדרך כלל, אך עדיין קיימים. הכוונה היא שלרוב תוכלו לראות את האנשים שגרים בבתי האבות משחקים במשחקי קלפים שונים, ואילו אם תבחרו להתעמק מעט, תוכלו לראות שהם לעתים יקיימו שלל משחקי חברה שונים. כמובן שהדבר יכול להשתנות לכאן או לכאן בהתאם לבית האבות שתבחרו ללכת אליו.


דיור מוגן – האם זה מתאים לכם?


מגורים בדיור מוגן שונים בתכלית ממגורים בבית אבות. אפשר לומר שאם תבחרו לגור במקום מגורים שנחשב לדיור מוגן, תוכלו ליהנות מדיירים בני גילכם, בדומה לבית אבות, אך ההתנהלות תהיה יותר עצמאית מבחינתכם. כלומר אתם תגורו בדירה באופן יותר עצמאי, וזאת מבלי שתיעזרו בסייעת כזו או אחרת אשר תדאג לטפל בכם מבחינה רפואית באופן שוטף.


אפשר לומר שמגורים בדיור מוגן מתאימים לאנשים הנהנים ממצב בריאותי תקין. אם אתם נמצאים במצב שבו אתם מסוגלים לתפקד בכוחות עצמכם באופן יעיל ואתם מאמינים שאין לכם צורך להיעזר באדם כזה או אחר על מנת לנהל אורח חיים שוטף ותקין, כנראה שדיור מוגן תהיה אופציית המגורים העדיפה בשבילכם.


הבדלי המחירים


בשל העובדה שבתי האבות מסובסדים על ידי המדינה הדבר מוביל לכך שניתן להתגורר בהם בעלות זולה באופן משמעותי ביחס למה שעליכם יהיה לשלם אם תבחרו לגור בדיור מוגן. כמובן שהכל נתון לשיקול דעתכם, ואם אתם מאמינים שהיכולות הכלכליות שלכם יאפשרו לכם לגור בדיור מוגן, תוכלו פשוט לבחור במקום כזה או אחר ולהתחיל ליהנות מהדירה והדיירים החדשים שלכם


הוספת מאמר