• 07-09-2017
  • מאת cohenarik18

ביובית מחזירה את החיים ואת המים למסלול

האם האינסטלטור אף פעם אינו צריך לעזור לעצמו? אז האמת היא שהתשובה לשאלה הזו היא כן ולא. זה גם נכון במידה מסוימת אך גם לא ממש נכון. למה?

האם האינסטלטור זקוק גם כן לשירותי אינסטלציה מפעם לפעם או שמערכת המים חוששת מפניו ושומרת על זרימה תקינה ועקבית? כאן התשובה תהיה חלוקה. במידה רבה יש בכך מן האמת. היות והאינסטלטור הינו אדם המכיר היטב את מערכת האינסטלציה והוא יודע איך וכיצד יש להגן עליה – משום כך הוא לא יאפשר את ההזנחה שהיא זו שאחראית במקרים רבים לכל הבעיות. אך האמת היא שישנן גם תקלות שונות שאינן בשליטתו של האדם כמו במקרים של שורשים בביוב וכדומה. או אז גם האינסטלטור הקפדן ביותר ששומר היטב על הצנרת שלו ייאלץ לבצע עבודת אינסטלציה דחופות בתוך ביתו פנימה.

איך שומרים על הצנרת?

אז אמרנו שישנן דרכים להגן על הצנרת ולשמור עליה מפני תקלות.

איך וכיצד?

  • לא זורקים פסולת שאינה מתכלה אל האסלה – אם רוצים לשמור על מערכת ביוב תקינה אין להשליך אל האסלה מגבונים או כל פסולת שאינה מתכלה. אלו מצטברים בתוך הצנרת ועושים שם שמות.
  • מתקינים רשתות בכל פתחי הניקוז – חשוב מאוד לדאוג שיהיו רשתות בכל פתחי הניקוז שנמצאים בבית. בכיורים, במקלחת, בפתחי הניקוז של מי השטיפה וכדומה. כך נוכל למנוע מפסולת מיותרת שתחדור אל הצנרת ותגרור סתימות.
  • מאבחנים תקלות המתעוררות במערכת הביוב – חשוב ללמוד לאבחן תקלות מיד כאשר הן צצות. כאשר הבעיה עדיין קטנה ניתן לטפל בה באמצעים פשוטים וביתיים כמו מים רותחים שישטפו את מה שנתקע בצינור וכדומה. ההתעלמות מהאיתותים הללו לא יועילו וגם לא יעלימו את הבעיה, לכן, מוטב לשים לב ולטפל בהקדם בכל תקלה.

שאיבות ביוב כאשר ישנה בעיה של שורשים בביוב

אז אמרנו שלא כל תקלה תלויה בנו.

דוגמא לכך היא התופעה של חדירת שורשים במערכת הביוב. כאשר דבר כזה קורה לא יהיה מנוס מטיפול באמצעות הביובית.

 


הוספת מאמר