• 10-09-2017
  • מאת arikstudy1

הזמנת שרותי ביובית במצב חירום

שרותי ביובית חירום

ביובית היא משאית שאיבה או מיכלית שאיבה היא סוג של משאית עם מיכל ענק על גבה ובעלת משאבה חזקה במיוחד, המיועדת לשאוב נוזלים, בוצה, שמן או תערובות של חול ומים ללא מגע של כל ציוד מכני נוסף. משאיות ביובית משמשות להובלת החומר שנאסף לאתר טיפול או סילוק, כגון מתקן לטיפול בשפכים. הם משמשים להובלת בוצה צואה תוצרים של בני האדם מעורב עם מים. הם גם מעבירים סוגי נוזלים תעשייתיים או שמנים ופסולת בעלי חיים ממתקני בעלי חיים. משאיות שאיבה, ביובית מצוידת במשאבת לחץ גבוה בה הם משמשים כדי לנקות את הביוב מחול ושאר התוצרים.

שמות נוספים לביובית

שמות נוספים המשמשים לתיאור משאיות שאיבה, מיכלית ואקום, הידרו ואק או משאיות ואק . בסלנג יונק הדבש, אנו נוהגים לקרוא לה ביובית, או משאית משאבה בלחץ גבוה..

משאבות

כדי ליצור את אפקט השאיבה הם בדרך כלל משתמשים בנפח נמוך במשאבה או משאבת טבעת נוזלית כדי ליצור לחץ אוויר שלילי. השימוש במשאבות בוץ באמצעות סרעפת הוא פחות נפוץ, אבל עם יתרון של עיצוב פשוט יותר בדרך כלל עלויות נמוכות יותר. החיסרון הוא חלקים מכאניים באים במגע עם בוצה, וזה יוצר בלאי גדול לאורך זמן ועלויות תפעול גבוהות. המשאית יכולה להיות מוגדרת ככונן חגורה ישירה, או מערכת כונן הידראולי. ישנן שתי דרכים שונות לתפעל את המשאבה או ישירות על המשאית עם מערכת ואקום המופעלת על ידי מנוע המשאית, או על גרר עם מנוע עצמאי. האפשרות השנייה עם המנוע העצמאי היא מורכבת יותר ולא נפוצה. יש לו את היתרון של פוטנציאל המשאבה קרוב למיכל הספיגה. זה גם יכול להיות שלילי כי יניקה הלחץ של המשאבה, כמו גם את הצד הלחץ חיובי לשאוב בוצה על פני מרחקים ארוכים או להרים אותו גבוה יותר לתוך הטנק.

צינורות יניקה

צינורות היניקה הם בדרך כלל 2 עד 4 אינץ' 5.1 עד 10.2 ס"מ בקוטר של 3 אינץ' או 7.6 אינץ' 7.6 ס"מ. האורך האפשרי תלוי בגורמים שונים הקשורים בעיקר למעלית ולאובדן לחץ נוסף. בדרך כלל בלתי אפשרי להאריך אותו מעבר ל -50 מ'. מגבלה היניקה הטבועה של כל משאבות היניקה היא שהם יכולים רק להרים נוזל באמצעות שימוש בלחץ אטמוספרי. עבור מים טהורים העילוי המרבי התיאורטי הוא כ -10.3 מטר 33.9 רגל. עם זאת, בשל צמיגות של בוצה צואה ניתן לערבב את האוויר לתוך זה או על ידי מציצה קרוב אל פני השטח או על ידי הוספת אוויר עם מדחס דרך צינור נפרד. דרך זו צפיפות הכוללת של בוצה תערובת אוויר יכול להיות מופחת מתחת לזה של מים טהורים ולכן להרים לגובה 10 - 15 מ' ניתן להגיע בתנאים אופטימאליים. גורמים אחרים המשפיעים על העלאה אפשרית ואורך כולל של צינור היניקה הם כי משאבות ואקום יכול להגיע לואקום חלקי 85-90%, וכי דליפות אוויר קטנות, הפסדים חיכוך צינור צמיגות של הנוזל עוד יותר להקטין את ההעלאה האפשרית.

ריקון המכלית

בדרך כלל ביובית מתרוקנת על ידי כוח הכבידה. יש אפשרות ללחוץ על הטנק ואקום כדי לפלוט את הנוזל מהר או נגד הבדל קטן ברמה. אבל הליך זה אינו טוב עבור הציוד ולכן נעשה רק במצבים מיוחדים. זמן הפריקה הרגיל של מכלית של 8 - 9 מ"ק הוא כ - 15 דקות או 7-10 דקות לפרוק מכלית של 4000 ליטר. השקע הוא בדרך כלל 4 עד 6 אינץ' 10-15 ס"מ בקוטר. זמן ההזרמה תלוי בצמיגות הבוצה, בקוטר צינור היציאה ובשסתום, בכמות האשפה בבוצה הפחמית ובאיזו תכיפות על הנהג לעצור.


הוספת מאמר