• 13-09-2017
  • מאת Adva11

ויטמין השמש

גוף האדם הוא מכונה מאוד מתוחכמת. הוא מצליח לייצר אנרגיה מכל האוכל והמים שהאדם מכניס אליו, ובעזרת פירוק חכם של המזון הוא אפילו מצליח להתגונן מפני מחלות בצורה טובה. אבל, כאשר האדם לא ממש טורח לשים לב מה בדיוק הוא מכניס אל המכונה החכמה הזו, אז רמת התחזוקה היא נמוכה והרמה של היכולת ליצור יותר בעזרת הרבה פחות היא כמעט בלתי אפשרית.

אז מגיעות מחלות וחוסר תפקוד בצורה שמפריעה להתנהלות היומיומית אצל כל אדם שלא טורח ליצור אורח חיים בריא עם תזונה נכונה. למרבה הפלא, עבור אחד מן הויטמינים החשובים הללו, לא צריכים לעשות יותר מאשר לשבת קצת בחוץ ולספוג את קרני השמש החמימות. זה נקרא לייצר ויטמין די מבלי לצרוך אותו בצורה של מזון.

 

קרינה מסרטנת או בריאה?

אדם אשר יחשוב על ישיבה בצורה ישירה ביום שמשי ישר יחשוש מכל אותן קרני השמש שיכולות אולי לסייע מצד אחד לגוף במטרה החשובה הזו של ייצור ויטמין די בריא ונהדר, אבל מנגד, ישנה החשיפה הזו אל שמש שרק הולכת ונעשית יותר מסוכנת ככל שהשנים חולפות, ועם החשיפה הזו עולה החשש ממחלות מסוכנות שאותו ויטמין לא ממש יסייע לבלום את ההתפתחות שלהן.

מה עושים? מפסיקים לשבת בשמש הנעימה? ממש לא. פשוט נחשפים אל השמש בשעות הפחות בוערות של היום, וגם את זה מבצעים בצורה מבוקרת עם חבישה של כובע ומריחה של קרם הגנה באזורים המועדים לפורענות. בצורה שכזו עדיין נהנים מיום שמש נהדר, מייצרים ויטמין די שמחזק את הגוף ויוצאים החוצה מן הבית אל האוויר הפתוח שלבטח יהיה הרבה יותר בריא מהאזור המסוגר שבין ארבע קירות.


הוספת מאמר