• 08-01-2018
  • מאת dolevlevi

תאבון בריא

 כפי שאמרנו קודם טרנד זה של צילום מזון החל בשנים האחרונות ובעיקר עושים בו שימוש במהלך פרסומות ותשדירים בטלוויזיה ובאינטרנט שמטרתם לגרום לציבור הלקוחות להגיע ולבקר במסעדה.

בעבר, תחום זה כלל לא היה קיים ואם בכלל היו מצלמים את האוכל, אז זה היה מתבצע אך ורק כפי שהוא היה מנוח על השולחן ללא מחשבה וכוונה מאחורי זה.
מבלי לחשוב כלל על המסר שזה מעביר ללקוח, והאם בכלל כדי להציג את התמונות הללו ללקוחות פוטנציאליים.

כיום המצב שונה לחלוטין, יותר ויותר אנשים שעוסקים בתחום זה של צילום מזון מבינים כי הם צריכים לנסות ולהציג את המזון בצורה מושכת ככל האפשר ומעוררת תאבון כך שיותר ויותר לקוחות התעניינו במנות המצולמות ובמסעדה המכינה אותם.
על מנת להשיג את מטרה זו ישנו כיום מקצוע של סטייליסט שאחראי בדיוק על מיקום המנות וסידור השולחן בצורה נקייה ומושכת ככל האפשר.

במידה ואתם חושבים כי תהליך צילום זה הינו קצר ופשוט, אז טעות מרה בידכם. מדובר בתהליך צילום שלוקח זמן רב, לא תמיד המנות יוצאות בדיוק כמו שרציתם או שהתמונה יוצאת לא כפי שתכננתם. לכן, מדובר בתהליך יחסית ארוך שיש לבחור אנשי מקצוע מתאימים ואיכותיים שיהיו אחראים עליו על מנת להשיג את התוצאות הנדרשות.


סודות המקצוע

כיום לאנשי מקצוע מובילים בתחום ישנם מספר סודות וטכניקות צילום מזון שהם עושים בהן שימוש על מנת להשיג את התמונה המושלמת. חשוב לציין כי לא את כל הטכניקות אנחנו מכירים ויודעים, לכן ישנן תמונות שאם אנחנו ננסה להשיג או איש מקצוע התוצאה תהיה שונה לחלוטין ובעלי עין חדה ישר ישימו לב אל ההבדל המשמעותי בתמונות.
נקודה זו הינה סיבה נוספת לכך, שיש צורך לעשות שימוש באנשי מקצוע בתהליך צילום התמונות ולא להסתמך על מצלמה מהפלאפון של אחד העובדים.


הוספת מאמר