• 06-02-2018
  • מאת kidumyashir

ייצוג מוסדות פיננסים | בנקים

אחד מהייצוגים המשפטיים אשר מתמחים בהם עורכי דין הינו ייצוג מוסדות פיננסיים\בנקים וחברות ביטוח או ניהול והליכים משפטיים נגד הבנקים. מדובר על מומחיות גדולה ומורכבת ולכן, נדרש ידע משפטי רב בתחום  זה , כגון בנקאות וביטוח וכן שליטה מלאה בדיני חוזים, דיני נזיקין, דיני מקרקעין ותחומים נוספים.  על מנת שהייצוג המשפטי יהיה מוצלח, יש לברר לגבי ניסיון מוכח בניהול אלה של הליכים בביהמ"ש  של עוה"ד שאותו תבחרו לייצג אתכם, אם כמוסד בנקאי, או  כלקוחות פרטיים. יש צורך בידע פיננסי רב ובקיאות בדיני הפרוצדורה ובדיני ראיות.

 

יש לדעת, כי יש הבדל בין האזרח הקטן, אשר התקציב שברשותו הוא מוגבל, לבין מוסדות בנקאיים, כאשר למוסדות אלה, יש את כל התקציב הדרוש לשכור עורכי דין המומחים בתחום זה והם מהשורה הראשונה בייצוג מוסדות פיננסיים כגון בנקים למיניהם. בגלל הסיבות הללו, אין לבנקים השונים בעיה לעמוד מול הגורמים השונים שתובעים אותם, עד שהתובעים יתפשרו או יוותרו על תביעתם.

 

ייצוג בנקים ומוסדות פיננסיים- קרש קפיצה בקריירה של כל עורך דין

 

עורכי דין רבים, רואים בייצוג מוסדות פיננסיים-בנקים, מן סוג של קרש קפיצה ליוקרה ומוניטין שלהם כעורכי דין. בכל זאת קיים אתגר אחר, עבור עורכי דין, המייצגים תובעים נגד מוסדות פיננסיים ובנקים. למשל כאשר עוה"ד נכנס לביהמ"ד, הוא אינו מודע לתוצאות כמו כיצד הוא ייכנס לביהמ"ש ואילו תוצאות יישא המשפט. ישנם שופטים הקשורים לרחשי הציבור ושופטים אלה , יעדיפו ללכת עם התביעה ולא עם הנתבע עצמו. ייתכן כי החוק בכל זאת, יעמוד לצד התובע והשופט יחליט ללכת עם התביעה- כלומר יהיה לטובת הבנקים או חברות הביטוח.

 

עו"ד , אשר מייצג מוסדות פיננסיים גדולים כגון בנקים או חברות ביטוח מוכרות, יראו עצמם חשופים יותר ומפורסמים, מה שיעלה את יוקרתם וקרנם. ישנם עורכי דין שרואים מול עיניהם את הצדק היות והבנקים לפעמים נוהגים באופן דורסני נגד לקוחותיהם שהם אזרחים מן השורה ולכן, יש ללכת נגדם גם אם מדובר במאבק ארוך ומורכב ולפעמים אף אבוד מראש.

 

מיומנות מעשית ותיאורטית גבוהה מצג עורכי דין שמומחים בייצוג בנקים וחברות פיננסיות אחרות

 

כאשר מדובר על תחומים פיננסיים, מסחריים ובנקאיים, אלה הם תחומים מורכבים ומסובכים בשל סיכוני נזק גבוהים ולכן, העיסוק בתחומים אלה, דורש מיומנות מעשית ותיאורטית גבוהה בשילוב של ידע משפטי, עסקי וכלכלי גם יחד מצד עוה"ד.  היום בשל המסחר בשוק ההון, בנקים רבים מיוצגים ע"י סוללת עורכי הדין של הבנק, בשל ירידות במניות והפסדים כלכליים שנגרמו ללקוחות הבנקים השונים בארץ.  במקרים מסוימים, כשל במערכת הבנק או אי דיוק מהותי בנתוני המסחר- הם אלה שגורמים להפסדי הלקוחות והבנקים צריכים להיות מוגנים גם במקרים אלה. ישנם אף מקרים, אשר בהם הבנקים מכירים באחריותם באיזו שהיא מידה ומפצים את לקוחותיהם על הנזק הכספי אשר נגרם להם.

 

המאמר באדיבות עורך דין מקרקעין אבי נימצוביץ למידע נוסף בתחומנו היכנסו לאתרנו או עיקבו אחרינו בפייסבוק.

 

 

 


הוספת מאמר