• 06-02-2018
  • מאת dolevlevi

חשמל זורם...

כפות הידיים האנושיות הן מלוכלכות מאוד ולכן, כל מי שעוסק בהכנת אוכל, צריך ללבוש כפפות שגם יגינו עליו משמן רותח

כפות הידיים הם האיברים הכי מלוכלכים בגוף, זאת על פי מחקרים רבים. אין מה לעשות, הידיים שלנו חשופות, הן נוגעות בהמון דברים שונים במהלך היום, אשר גם אנשים אחרים נוגעים בהם, ויש כמות גדולה של חיידקים המגיעים לאצבעותינו. לכן, בכל מקום שעוסק בהגשת אוכל, יש שימוש חובה בכפפות.

לבישת כפפות היא בגדר חובה בכל מטבח שמכבד את עצמו. מי שמכין את האוכל בהכרח נוגע בו ואין צורך שהאדם שאוכל יצטרך לקבל את כל החיידקים הללו. יש הרבה סוגים של כפפות – כפפות ניילון, כפפות לייטקס וכפפות גומי, וכל מטבח מזמין בדרך כלל את הכפפות על פי היכולות הכלכליות שלו. עם זאת, אין כל ספק שהלייטקס והגומי הן כפפות איכותיות יותר מכפפות הניילון המוכרות.

יש שוני בעבודות הנעשות עם כפפות. עבודות שלא דורשות עדינות אלא רק העברה או סידור כללי יכולות להיעשות עם כפפות ניילון גדולות. עבודות שדורשות דיוק, נגיעה אישית וטאץ', חייבים להיעשות עם כפפות אשר צמודות ליד ועשויות מחומר אלסטי כלשהו.

מסודר ומתוקתק

בהרבה מסעדות הכפפות מעניקות איזשהו לוק מכובד למטבח. ישנו טרנד של מטבח פתוח ולכן, הכל צריך להיות מסודר ומתוקתק באזור שבדרך כלל נוטה להתלכלך. כאשר עובדים עם כפפות המתאימות לבגדים, נותנים הרגשה של רשמיות, תשומת לב לפרטים ובעיקר היגיינה וניקיון.

הכפפות מונעות מגע ישיר עם האוכל, וכן מסייעות בהתמודדות עם האתגרים שבבישול. כאשר מבשלים, עושים זאת עם תנורים חמים, שמן רותח או דווקא מוצרים קפואים. הכפפות מנטרלות את אלמנט החום או הקור הקיצוני ועוזרות מאוד לשמור על דיוק גם בתנאים קשים יותר. הכפפות הן חשובות לכל עובד מטבח, ולא רק, שכן הן משדרות סוג של יוקרה כאשר הן נמצאות על נותני שירות מכל סוג.


הוספת מאמר