• 06-02-2018
  • מאת מטריאל

בחירת סל הרמה למלגזה

שינוע סחורות ושינוע עובדים

המלגזה היא כלי רכב מופלא שתורם מאוד לכל מקום שבו היא נמצאת ואם היינו רגילים לחשוב שהיא יכולה לשנע רק סחורה, המלגזות יכולות לשנע גם עובדים. המלגזה יכולה לשמש כמו במת הרמה קטנה כאשר יש נהלים מעט שונים ומחמירים יותר, אך הפעולה דומה כמעט באופן זהה לחלוטין לפעולת הרמת הסחורה. סל הרמה למלגזה הוא ההתקן שמחובר אליה ומאפשר לה לבצע את הפעולה החשובה שיכולה לתרום רבות לכל מפעל ולכל מחסן.

סל הרמה למלגזה: מה צריך לדעת?

סל הרמה למלגזה יכול להרים עובדים לגובה רב, ממש כמו הגובה המקסימלי של המלגזה. למרות הפעולה הפשוטה שכביכול מבצעת המלגזה באופן קבע, חשוב לזכור שעדיין מדובר בבני אדם ולא בציוד ולכן הפעולה עדיין מעט שונה. סל ההרמה אמור להרים עובד אחד או שניים ובדרך כלל זה המקסימום. בדרך כלל אין טעם בהרמת עובדים נוספים, מה גם שכמות העובדים והמשקל הכולל שלהם הוא נגזרת של כוח המלגזה. לא כל מלגזה יכולה להרים כל עובד. למרות שיש אביזרים נוספים שדומים לסל הרמה, אם הם לא סלי הרמה, אי אפשר להרים איתם עובדים. סל הרמה בטיחותי הוא סל הרמה תקני שעבר בדיקה של אדם שהוסמך לכך. גם סל כזה לא יהיה אפשר לחבר לכל מלגזה אך רוב המלגזות כיום מכילות את האפשרות, בעיקר בגלל העובדה שרוב סלי ההרמה מיוצרים לפי הזמנה אישית. לגבי הדרישות הטכניות של הרמת סל הרמה עם עובדים מדובר בדרישות מעט שונות. לא מדובר על סחורה שניתן לעבוד איתה באותה רמת עדינות, אלא נדרשת יכולת טכנית גבוהה יותר ויציבות מירבית. משקלו של סל ההרמה ביחד עם העובדים אף פעם לא יעלה על יותר מחמישית מעומס ההרמה המותר של המלגזה. בכל מקרה הוא לא יכול לעלות על 500 קילוגרם וזו בגל להסיבה שבהרמת בני אדם יש צורך בטווח ביטחון גדול יותר, דבר שנכון לכל דבר ממעליות ועד גשרים ומרפסות.

מבנה סל ההרמה

מכל צדדיו של סל הרמה למלגזה חייב להיות מעקה בגובה של לפחות 170 סנטימטרים. שטח הרצפה של סל ההרמה חייב להיות בין 60 עד 120 סנטימטרים בכל כיוון והיא תהיה עשויה מחומר מונע החלקה כדי למזער את הסיכון לנפילה. בנוסף לכל אמצעי הבטיחות הללו, צריכות להימצא ידית אחיזה לביטחון העובדים לכל מקרה של תזוזה או רעידה.


הוספת מאמר