• 08-02-2018
  • מאת kidumyashir

פיקוח בנייה וההשפעות שלו על מגוון נושאים בענף הבניה

פיקוח בנייה וההשפעות שלו על מגוון נושאים בענף הבניה

 

תחום הבנייה השתנה בשנים האחרונות ובשל מחסור בדיור בערים הגדולות בארץ, החלה המדינה באישור פרויקטים מסוג תמ "א 38. הרבה דיירי בניינים חדשים אשר תכנית פינוי בינוי אושרה בבנייני המגורים שבהם הם גרים, מעוניינים כי פרויקט זה יבוצע בבניינים בהם הם גרים, מה שיעלה את ערך הנכס, הם ירוויחו דירה גדולה יותר שתהיה שווה המון ותהיה עמידה בפני רעידות אדמה וכן, הדירות תיבנינה בהתאם לתקני הבניה החדשים.

 

הדיירים הללו, מודעים היטב לעובדה כי כאשר הם כבר ניגשים לחתום על פרויקט תמ"א 38 בבניין מגוריהם, זכותם המלאה לבחור מפקח בנייה אשר יבצע פיקוח בניה מלא על הפרויקט וילווה את הפרויקט אשר לוקח מספר שנים, מתחילתו ועד סופו. את משכורתו של מפקח הבנייה, ישלם היזם. בין תפקידיו של מפקח הבנייה, יהיה אף למקסם את ערך הפרויקט עבור הדיירים, כאשר מדובר על חיזוק מבנים ולא על פרויקט פינוי ובינוי כמו: הוספת או הגדלת מרפסות בדירות הקיימות, בחדרים נוספים שייבנו, הוספת מערכות, בדיקה של תאימות היתרי הבנייה למפרט ההסכם מול היזם, פיקוח מלא על הקבלן בכל שלבי הפרויקט.

 

פיקוח בנייה על ווילות פרטיות

 

בניית בית, הינו פרויקט של פעם אחת בחיים ולכן, יש לבצע אותו בקפידה וללא טעויות או סטיות בבנייה. הדרישות ורמת הגימור בבניה של וילות או בתים צמודי קרקע הינן גבוהות יותר. מפקח הבנייה, תפקידו לנצח על כל הנוגעים בבנייה מהקבלן ועד לעובדי מקצוע שונים, לשלב אותם בזמן הנכון בשלבי הבניה השונים ולבצע את הפיקוח על פי תכנית הבניה, תוך הקפדה על כמויות, לוחות הזמנים ואי סטייה בתקציב אשר נקבע מראש. יש לציין, כי ניהול בניה, אינו פחות חשוב מאשר הפיקוח  בניה. המשמעות היא שמפקח בניה מקצועי, יודע היטב לנהל את קבלני המשנה וכן, לגרום לכך כי תהליך הבניה יתקדם בקצב הרצוי, על פי לוחות הזמנים שנקבעו מראש.

 

שילוב נכון של תהליכי הבניה תלוי בפיקוח הבניה

 

יש לדעת כי השילוב הנכון  בפרויקט הבניה הוא זה שקובע על כל הפרויקט. מדובר על מצרך נדיר בשוק, היות ויש למצוא רק מפקחי בנייה אשר הוכיחו את עצמם בפרויקטים רבים שביצעו והיו לשביעות רצונם של הלקוחות או היזמים. היתרון הנוסף בפיקוח הבנייה, שמפקח על הבניה מכיר היטב את התקנים בבנייה ומעודכן בכל חידוש, מה שעשוי להיות תמיד לטובת מי שמזמינים את שירותיו.

 

   


הוספת מאמר