• 10-02-2018
  • מאת 20dedi20

פשפשים מטרד לאדם מהם שיטות הדברה המקובלות בישראל.

פשפשים שייכים למשפחת החרקים אשר מוצצים נוזלים מחיות ומצמחים. הפשפשים לא חיים על גוף הפונדקאי, רק עולים על גופם רק למטרת תזונה. במשך היום הם מסתתרים בסדקים, בקירות, מתחת למזרנים, מאחורי תמונות , ובכל מקום שבו קיימת רמת תברואה והיגיינה ירוד. בלילה הם מגיחים ,עטים על הפונדקאי ומוצצים את דמו.

הפשפשים הם חרקים טפילים אשר ניזונים בעלי החיים ובני האדם. הפשפשים אינם מעבירים מחלות או מסוכנים לבני אדם, אך הםגורמים לנזקים רבים. פשפשים חרקים המתרבים בקצב מטורף ומהיר, בתוך מספר שבועות, פשפש אחד בודד יכול להפוך למושבה ענקית בת מאות או אלפי פשפשים. הדברת פשפשים זאת אחת מההדברות הקשות והמורכבות ביותר שיש למדבירים מכל סוגי החרקים, לכן כאשר גיליתם סימנים של פשפשים בבית, אל תהססו הזמינו מהר מדביר פשפשים מיומן על מנת שנוכל למזער את נזקי הפשפשים.

כיצד הפשפשים מזיקים לנו בני האדם ?

הפשפשים עוקצים אותנו את בני האדם. לרוב הפשפשים נטפלים ראשית כל לילדים ונשים ורק במידה ואין נשים או ילדים הם יעברו לגברים, עקיצות הפשפשים אינם מסוכנות, אך הם גורמים לטרדה אדירה וגירודים עזים. ישנם מקרים אשר הנעקץ רגיש או סובל מאלרגיה שונה, עקיצות פשפשים יכולה לגרום לנפיחויות, קשיי נשימה או דימומים, במידה וכל תופעות הללו אינם עוברות לאחר מספר שעות חייב האדם לפנות במהירות לקבלת עזרה בבית החולים.

פשפשים גורמים לנזק לרכוש בעיקר על ידי כתמי הדם אשר הם משאירים או כתמים של צואה שחורה. לרוב גם למרות הצלחה של הדברת הפשפשים אנו נאלצים לזרוק את הרהיט הנגוע, את המיטה או השטיחים על מנת להיפטר מהם לחלוטין, במידה ולא נעשה זאת תמיד יהיה חשש כי פשפש בודד הצליח לשרוד את ההדברה הקשה והוא עלול להתרבות במהירות אדירה. פשפש המיטה חרק בעל ריח דוחה, הוא משאיר ריח שמאוד קשה להיפטר גם לאחר מספר ניסיונות רב. במידה ויש ריח רע על המזרן או על רהיט ספציפי, אנו ממליצים להיפטר מהרהיטים הללו.

נזקי הפשפשים- מהם השיטות לזיהוי המזיק ?

במידה ואתם סובלים מפשפשים בבית אתם יכולים לראות כתמים או סימנים של דם על הסדין. זהו סימן אשר נגרם רק בזמן השינה שלכם כאשר אתם מסתובבים מתוך שינה ומועכים או מגרדים את הפשפשים הקיימים על גבי המזרן, בזמן שאתם מגרדים את העקיצות שלכם. הפרשות של פשפשים הם בצורה של גרגירים שחורים קטנים זעירים. תוכלו למצוא את הגרגירים בתוך קפלים של המזרן , בתוך סדקים כמו שקעים חשמליים, על הקיר או במסגרות של תמונות ועוד. נוכל למצוא נשלים בצבע חלוד על גבי המיטה או במקומות מסתור רבים אחרים. לפשפשים יש ריח רע אשר גורם לנו לדחייה ולכן אם יש ריח רע קיים סיכוי סביר כי מדובר בהתקפה של פשפשים בבית.

הדברת פשפשים כיצד מתבצעת בצורה היעילה ביותר ? 

כאשר אנו מבצעים הדברת פשפשים עלינו לעשות זאת במספר שלבים קריטיים וחיוניים בשלב הראשון יש צורך להוציא אותם ממקומות המסתור. כדי להוציא אותם מהמיזרונים או מהמיטות יש צורך בשואב אבק תעשייתי ורב עצמתי. כדי להוציא את הפשפשים מהסדקים צריך לטפל בהם בחום. רק אחרי שהצלחנו להוציא אותם מהמסתור, אפשר יהיה להדביר אותם.

שלב ההדברה יכול להימשך מספר שעות. זהו השלב שבו יעבור המדביר בכל הבית, יברר מה מצב הנגיעות ויתמקד באזורים הנגועים. לעתים יבחר המדביר לבצע הדברת פשפשים בכל הבית ולעתים יספיק להתמקד באזור אחד חשוב ביותר לבצע בכל הבית גם אם לא ראינו בכל האזורים על מנת לשלול כליל את האפשרות שלהם בבית.

המדביר יפזר רעל בשטחים הנגועים. המגמה הרווחת היא להשתמש בכמה שפחות חומרים רעילים כמו למשל חומרי הדברה ממשפחת הפריטואידים. יש לקחת בחשבון שלעתים הדברת הפשפשים עלולה להימשך תקופה ארוכה ולכלול כמה ביקורים של המדביר. כמו כן עלות הדברה נגד פשפשים יכולה להיות גבוהה מכיון שמדובר פה בעבודה מקצועית המשלבת גם ניסיון וציוד טכני מיוחד המותאם לכך.


הוספת מאמר