• 11-02-2018
  • מאת 20dedi20

מהם דרכי הטיפול המקובלים נגד נמלת האש.

נמלת האש מספר עובדות על הנמלה 

 הגוף של נמלת האש מתחלק למספר חלקים, ראש עליון, בטן. לנמלים יש זוג משושים מעל ראשם ושלושה זוגות רגליים. צבען הוא חום אדמדם וצבע הבטן כהה יותר.

 נמלת האש הן זן תוקפני. הן עוקצות בני אדם וחיות ועקיצתן כואבת מאוד. הם חיות בקבוצות מאוד גדולות וכמובן גם עוקצות בקבוצות.  נמלת האש נועצת את שיניה בבשר הנעקץ ובעזרת העוקץ שבקצה הבטן היא עוקצת אותו מספר פעמים רב. כאשר הנעקץ סובל מאלרגיות, עקיצת הנמלים עלולה להוות עבורו סכנת חיים.

 יש מסםר סוגים של נמלות האש בישראל. יש נמלת האש הגדולה ונמלת האש הקטנה. נמלת האש הקטנה היא בגודל קטן יותר והיא הזן הנפוץ בישראל.

מדבירים משערים כי הגורם של התפשטות הנמלים בישראל הוא על ידי ייבוא של עצים מסוגים שונים, שבבי עץ לחיפוי, גזרי עץ להסקה אדמה לעציצים ועוד. כאשר מעבירים את החומרים הנ"ל ממקום למקום מסיעים בהתפשטות הנמלים.

את נמלת האש אפשר למצוא מחוץ לבית, בגינות, במדשאות, על העצים וגם בתוך הבתים. אל הבתים הן נכנסות כדי לתור אחרי מזון ולהביא אותו אל הקן.

עקיצת הנמלה יוצרת כוויה. אם נעקצתם על ידי הנמלים אפשר לרכך את תחושת הכאב. יש לקרר מיד את המקום ולמרוח משחה מתאימה. חשוב גם לחטא את אזור העקיצה כדי למנוע זיהום. אם הגוף מגיב לעקיצת הנמלה בצורה חריפה, אל תהססו, פנו מיד למרכז הרפואי הקרוב.

 בשל הנזקים והסכנות של נמלת האש הקים המשרד להגנת הסביבה צוות בין משרדי הכולל את נציגי משרד החקלאות ונציגי ההתיישבות הכפרית על מנת לשתף פעולה בנושא הכחדת נמלת האש בישראל.

הגורם להתפשטות נמלת האש בעולם הוא הסחר בעצים. לא אחת העצים הנסחרים נגועים, מצויות בהם נמלות האש, וכך הן עוברות ממקום למקום. בישראל נמלת האש מתפשטת באמצעות שביבי עץ לחיפוי, באמצעות עציצים, אדמה נגועה ושבבי עץ המועברים ממקום למקום.לפני כעשור בערך  אותרה לראשונה נמלת העץ ביישובי הבקעה, בתוך היישובים ובשטחים הפתוחים. בשנת 2009 אותרה הנמלה גם במרכז הארץ. הביקוש של הדברת נמלים  גובר מיום ליום בשל ההתפשטות המואצת שלה, בעיקר בעמק הירדן, בגוש דן ובשרון.

רוצים לדעת האם נמלת האש נמצאת באזור שלכם? קחו מקל, מרחו עליו שכבה של חמאת בוטנים, תקעו אותו באדמה לחה באזור שבו יש צמחים מושקים. כעבור שעה, הרימו את המקל והתבוננו בו מקרוב. אם נמלים רוחשות על גבו, כנראה שאלו נמלות האש.נמלת האש היא בעל חי קטן. גודלה כשני מילימטר בערך  וצבעה אדום כתום. רק המלכה האם מסוגלת להגיע לגודל של חמישה מילימטר.הנמלים נמצאות בדרך כלל בחצר, אך הן נכנסות אל הבית במטרה לחפש מזון ומים.

הדברה נגד נמלת האש 

נמלת האש עלולה לפגוע בבני אדם. היא עוקצת ועקיצתה מכאיבה ויוצרת כוויה. פעמים רבות הנמלים נלכדות בין גוף האדם לבין הבגדים ואז הן עוקצות.את כאב העקיצה אפשר להרגיע באמצעות קירור המקום או מריחת משחה מרגיעה כמו ג'ל אלוורה ועוד. חשוב לחטא את מקום העקיצה כדי למנוע זיהום. במקרה של רגישות לאלרגיה יש לפנות מיד לקבלת טיפול רפואי.הדברת נמלת האש  הקטנה מתבצעת בשימוש בפיתיונות רעילים שאושרו על ידי משרד הבריאות במיוחד עבור הדברה נגד נמלת האש.כיום ישנם פתרונות כמו ג'ל המותאם לכך, כמובן אנו ממליצים לקרוא לחברת הדברה מיומנת מקצועית שתדע כיצד ליישם זאת בצורה הנכונה והחכמה ביותר.


הוספת מאמר