• 07-03-2018
  • מאת dolevlevi

שוויון בשדה המשחק

נשים מגיעות בעמדת נחיתות להמון מקומות, אם כי בדיוני גירושין הן עם ידן על העליונה. ישנם הרבה ארגונים שעוזרים לגבר המתגרש להשוות את שדה המשחק

הלך הרוח הציבורי כיום הוא שוויון הזדמנויות לנשים במגוון רחב של נושאים. אין כל ספק שנשים צריכות לקבל את אותו שכר כמו גברים, ולהצליח להתקדם אם הן אכן מוצלחות במה שהן עושות. בהמון מקומות מדירים נשים ושמים להן מכשולים, אך אם יש מקום בו הן מקבלות יתרון מובנה, הוא בדיונים על גירושין.

לא פחות משליש מהזוגות המתחתנים בישראל גם מסיימים את הקשר בגירושין. חלק מהגירושין מסתיימים בהבנות וביכולת להתגבר על הקרע לטובת חלוקת הנכסים והזמן עם הילדים, אך בהרבה מקרים, הזוג נקלע למריבות שהן בלתי ניתנות לגישור, ויש מחלוקות בכל הנושאים החשובים.

במצב כזה, בדרך כלל תהיה זו האישה שמקבלת את היתרון בדיוני בית המשפט, לבטח בזמן עם הילדים וברוב המקרים גם בחלוקת הנכסים. הגבר גם חייב בתשלום מזונות, מה שמכניס הרבה מאוד גברים לקשיים כלכליים שהם מתקשים לצאת מהם. יש לא מעט מקרים של גברים מתגרשים שאיבדו את כל נכסיהם, אינם רואים את הילדים כפי שהיו רוצים ואפילו חזרו הביתה לגור עם ההורים מחוסר יכולת לכלכל את עצמם.

לדעת למי לפנות

גבר לא חייב להגיע למצב הקשה הזה, רק אם ידע למי לפנות. יש לא מעט ארגונים שמעניקים עצות לגבר המתגרש מגברים אשר עברו את התהליך הזה בעבר. מדובר בגברים עם ניסיון וידע משפטי, אשר מסוגלים לשבור מיתוסים ולעזור לגברים המתגרשים להשיג את העסקה הטובה ביותר עבורם בזמן ההליך המשפטי.

מתן עצות לגבר המתגרש הן חשובות מאוד כאשר הם מגיעים מגורמים מוסמכים אשר יודעים את העבודה. חשוב מאוד להבין שהליווי הזה הוא חשוב לא רק מבחינה טקטית, אלא גם מבחינה מנטלית, כאשר מקבלים עזרה מאנשים שכבר עברו את מה שאתם עוברים ברגעים אלו.


הוספת מאמר