• 08-03-2018
  • מאת Adva11

איך מארגנים מחסן יעיל

עסק אשר בו קיימת לא מעט סחורה הוא כזה אשר זקוק למקום שבו אפשר להניח את כל הסחורה הזו על כל הפריטים שלה בצורה נוחה להוצאה בכל עת שבה פריט מסוים או כמה מאלה נדרשים על ידי הלקוחות או עבור שירות פנים ארגוני.

הפתרון אשר בו משתמשות כל חברות הוא זה של הקמת מחסן שיכול להיות בן כמה מטרים רבועים בלבד או כזה אשר מגיע אל אלפי מטרים רבועים של מחסן לוגיסטי שבו ממוקמת כל הסחורה של בית עסק בעל רשת שלמה של חנויות. אבל, על מנת שהפתרון הזה יהיה אפקטיבי בכל סוג של מחסן, צריכים לדעת כיצד לבחור ולהתקין מדפים למחסן בכל גודל שיהיה. איך עושים את זה נכון? קראו הלאה טרם הרכישה וההתקנה של אמצעי מידוף עבור המחסן של העסק שלכם.

יודעים איפה כל פריט

הדבר הראשון שעליו צריכים להחליט הוא סוג המדפים כאשר ישנם מדפים אשר נועדו למחסנים בצורה ספציפית, עם הבדל מאוד ברור בין הגדלים של אלה, היכולת להזיז אותם ממיקום אחד לאחר(מודולרי) ויכולת הנשיאה של כל מדף שכזה מבחינת ק"ג.

אחרי שמבינים את כל זאת יש להתקדם אל עבר האופן שבו רוצים להתקין את אותם מדפים למחסן בצורה שגם תהיה נוחה להנחת הפריטים ולהוצאה שלהם, וגם למיקסום השטח שקיים באותו המחסן בצורה הכי חכמה שאפשר ביחס למקום לרשות אחסון המלאי.

בספו של דבר התוצאה צריכה להיות כזו אשר לא גוזלת זמן ומאפשרת להתנהל באותו מחסן בצורה מהירה וללא עיכובים באיתור של פריטים, או אפילו אי איתור שלהם בכלל כאשר לא מסדרים את כל אלה בשיטה מסוימת.


הוספת מאמר