• 08-03-2018
  • מאת k-malgeza

איך ניתן לבחור משקל מלגזה?

איך ניתן לבחור משקל מלגזה?

קניית מלגזות היא אולי הבחירה המשמעותית ביותר העומדת בפני בעל מחסן או מפעל. מדובר בכלי עבודה הכרחי ויומיומי לשינוע משאות ברחבי המחסן או משטח העבודה החיצוני ועליו להיות מותאם באופן המיטבי ביותר לצרכים הספציפיים של הבעלים.

צעדים חשובים לפני קניית מלגזות

לפני שאנחנו מבצעים קנייה גדולה בכל תחום שהוא, כדאי לנו לברר היטב מהם הצרכים שלנו וכיצד הרכישה החדשה מסייעת לנו במימוש הצרכים האלו. כמובן שהדבר נכון גם בהשכרה של מלגזות, שהיא הוצאה גדולה ומשמעותית לבעל עסק. בעולם המלגזות קיים מגוון עצום של סוגים ושל גדלים שאותם יש לקחת בחשבון לפני הקנייה. לפני שמתחילים בחיפושים, ענו לעצמכם על שאלות כדוגמת אלו: האם המלגזה אמורה לפעול במרחב חיצוני או פנימי? מהם המרחקים בהם ברצוני לשנע ציוד? באילו אמצעי בטיחות ברצוני לצייד את ציוד השינוע שברשותי? מהו התקציב המקסימלי שלי לקנייה זו? האם ברצוני לקנות ציוד חדש מהמפעל או להשתמש בציוד יד שנייה? רק לאחר שאתם מצוידים בתשובות המבהירות את הצרכים שלכם, תוכלו להתקדם בתהליך הרכישה.

משקל מלגזות

התאימו את משקל המלגזה לאופן ההנעה שלה-

כיום נפוצות בשוק בעיקר מלגזות עם שני סוגי הנעה- מלגזות מבוססות דיזל ומלגזות חשמליות עם מצבר. מלגזות חשמליות הן חסכוניות יותר ונועדו לתנועה למרחקים קצרים יחסית, מכיוון שהסוללה שלהם נגמרת יחסית מהר והם זקוקים לטעינה, ממש כמו כל מכשיר חשמלי. בנוסף, רוב המלגזות החשמליות נועדו להרמה של משקלים עד 4 טון. במידה וברצונכם לשנע ציוד למרחקים גדולים יחסית או להרים משקלים כבדים יותר מ-4 טון, כנראה שכדאי לכם לבחור במלגזה הפועלת על מנוע דיזל.

 

לכל מלגזה יש טווח משקלים אידיאלי-

רבים טועים לחשוב שבכל המלגזות ניתן להרים משאות דומים ולשנע אותם למרחקים זהים. כמובן שאין הדבר כך. לכל מלגזה יש טווח משקלים שהיא מותאמת להרים אותם. שימוש במלגזות המותאמות להרמה של משקלים קטנים יחסית, עבור משקלים גדולים יותר יכולה לפגום במלגזות ואף לגרום לתקריות בטיחות מסוכנות. מן הצד השני, מלגזות המותאמות למשקלים גדולים יחסית הן יקרות יותר לרכישה, תפעול ואחזקה ושימוש בהן להרמת משקלים קטנים זה בזבוז רציני של תקציב. לפני שאתם בוחרים מלגזות, בחנו אילו משקלים בממוצע ברצונכם לשנע במחסן או במפעל, ובחרו דגם המותאם לכך.

 

לכל מלגזה ישנם המאפיינים המייחדים אותה

כאמור, עולם המלגזות הוא מגוון ויש בו את כל הסוגים והמינים של המלגזות. שיקול חשוב במיוחד בבחירת המלגזות, שרבים נוטים לשכוח על אף השוני הרב בין מלגזות בנושא זה, הוא המשקל שאותו המלגזה מיועדת להרים. מכיוון שבחירת מלגזות היא בחירה חשובה עבור בעל עסק, יש להשקיע בכך מספיק מחשבה ולהפעיל את כל השיקולים הרלוונטיים על מנת שתהיו מרוצים מהקנייה שלכם לאורך זמן.


הוספת מאמר