• 11-03-2018
  • מאת dolevlevi

נכס עוד לפני הבנייה

חברת אדריכלות טובה יכולה לעזור בזירוז קבלת טופס תב"ע, שקובע את ייעוד המבנה העתידי

נהוג לחשוב שמשרדי אדריכלים מתעסקים אך ורק עם תכנון מבנים ושכונות. עם זאת, התעסקות שכזו עם תוכניות בנייה כוללת גם המון בירוקרטיה, טפסים ואישורים מסוגים שונים. אחד הטפסים הראשונים שצריכים לקבל אישור הוא טופס תב"ע, או טופס תכנית בניין עיר בשמו המלא.

טופס תכנית בניין עיר הוא טופס שמאשר ייעוד של מבנה למטרה מסוימת. בין אם מדובר במבנה שמיועד לספורט, לקהילה, למבנה פרטי או לעסק. בלי טופס תכנית בניין עיר לא ניתן לצאת לדרך ולהתחיל את הפרויקט. חברת האדריכלות המטפלת בנושא יכולה לקדם ולזרז את אישור הטופס ובכך לעזור מאוד לקבלן.

חברת אדריכלות טובה תדע לקדם את עצמה ולהציג לרשות המקומית את כל מה שצריך על מנת להשיג את החתימה המיוחלת, שבהרבה מקרים, לוקח הרבה מאוד זמן לקבל אותה. הטופס אגב, כולל תוכניות מפורטות ושרטוט עתידי של המבנה, והכל צריך להיות מדויק בכדי שהרשות המקומית תתן את אותו אישור מיוחל.

התשובות הנכונות

לעיתים, ישנם קשיים בקבלת הטופס, ויש צורך בתב"ע נקודתית. תב"ע נקודתית היא למעשה הליך שבסופו ניתן הטופס, אם כי רק אחרי התכנסות ועדה שמחליטה בנושא. כאשר יש התכנסות של ועדה כזו, רצוי מאוד שנציג של חברת האדריכלות יהיה בה, על מנת שיוכל לתת את התשובות הנכונות ולנסות לזרז את התהליך בצורה אפקטיבית.

התנהלות מול רשות מקומית דורשת הרבה מאוד בירוקרטיה. לפעמים, מתסכל יותר לקבל טופס תב"ע מאשר טופס 4 בסיום הבנייה. לכן, חשוב מאוד שתהיה יד מלווה, שתדע לספק את הטפסים הנכונים וההכוונה על מנת לזרז את התהליך ואת האפשרות להתחיל לבנות. כל קבלן יודע שזמן שווה כסף ושכל עיכוב יכול לגרום להרבה מאוד בלאגן. לכן, חברת אדריכלות טובה היא נכס גדול.


הוספת מאמר