• 10-04-2018
  • מאת nitzan_seoru

הכינו את גינתכם לקיץ: טיפים מנצחים שיישרדו גם את השרב

כל העונה הקרה רק חיכיתם לבואו של הקיץ, שתוכלו ליהנות מאירוח תחת כיפת השמיים, ללגום קפה קר באוויר הפתוח, שעשועים עם הילדים במרחב הירוק. אבל על מנת למקסם את הפוטנציאל של הגינה במהלך הקיץ, חשוב להכין אותה לקראת תנאי מזג האוויר הצפויים. ניתן לעשות זאת בקלות יחסית באמצעות שימוש בעציצים ששורדים בחום ואף מרחיקים מזיקים שונים, פתרונות הצללה, ריהוט גן איכותי -ממליצים בחום על חברת שבירו רהיטי גן https://www.shviro.net שכל סוגי הריהוט שלהם עשויים מחומרי גלם עמידים לאקלים הישראלי.
לפניכם מספר המלצות להתאמת החצר לקיץ.

צמחים שפורחים בחום


הדרך האפקטיבית ביותר לקשט את הגינה היא דרך פרחים וצמחים להם יש תפקיד חשוב בהוספת צבע, ניחוח ורעננות. קיימים פרחים וצמחים עונתיים האידיאליים לקיץ. הם פורחים באור השמש ומגיבים היטב לחום. דליה הוא הפרח הלאומי של מקסיקו, שנחשב לפרח קיץ אולטימטיבי באקלים ים תיכוני וטרופי, הפרחים בעלי גוונים שונים כגון ורוד, צהוב וכתום שגדלים בשמש אך זקוקים להשקיה מרובה- לרוב נהוג לשתול את הדליה בתחילת האביב וליהנות מיופייה במהלך הקיץ.
צמח חסכוני במים הוא פורטולקה, שגדלים בחום ובלחות דורשים מעט מאוד השקיה ומציפים את הגינה בהוד והדר ססגוני. הקיץ היא גם העונה בה המזיקים מתרבים ו"תוקפים" את הגינה ולכן, כדאי להרבות בשתילת צמחים דוחי מזיקים כמו למשל, פרחי כובע הנזיר שמצמיח יותר פרחים בשמש ונחשב מרחיק חרקים ומזיקים שונים ומהווה אף אלטרנטיבה טבעית לריסוס.

מצלילים את הגינה


צל הוא מצרך נחשק בעונת הקיץ, במיוחד כשרוצים לשבת בגינה לאורך זמן ובשעת הצהריים. כיום קיימים מגוון פתרונות הצללה פרקטיים ואסתטיים להפליא. לדוגמא: ניתן להוסיף פרגולות מעץ או מוטות מתכת, גזיבו שהינו אוהל נייד שניתן לנייד ולמקם במקום המבוקש לפי הצורך, סוככי מרקיזה או זרועות שניתן לכוונן, סוככים ושמשיות מסוגננות. חשוב לבחור את שיטת ההצללה המתאימה ביותר מבחינת מבנה הגינה, המיקום הייעודי להצללה (למשל, פינת אוכל, בריכה), העיצוב המבוקש, חומרי גלם והתחזוקה הנדרשת. למשל, פרגולות מעץ עם חומר דוחה מזיקים בעלות מראה כפרי.

השמש מאירה עבורכם


שעון הקיץ מבטיח אור לאורך זמן, אבל בוודאי תרצו ליהנות מהגינה גם עם רדת החשיכה. השתמשו בשמש בתבונה: גופי תאורה סולאריים שנחשבים לגופי תאורה "ירוקים" היות והם משתמשים באור השמש כמקור אנרגיה לצורך הפקת חשמל. המנורה קולטת את קרני השמש וממירה אותם לחשמל וכך תיהנו מתאורת גינה חסכונית לאורך זמן.

זורמים כל הדרך לקיץ


אלמנטים של מים מומלצים לא רק על פי תורת הפנג שוואי אלא גם כי הם מוסיפים טאץ' מרענן ומסוגנן לכל גינה. צליל המים מרגיע והמראה כובש את הלב. קיימים אלמנטים רבים המבוססים על מים המתאימים לגינה ממזרקות דרך מפלים מעוצבים ועד בריכות נוי או בריכות דגים בצורניות מגוונת. חשוב לבחור דגים שמתאימים לסוג הבריכה, להצטייד בשושנות מים ומערכת מתאימה לטיהור המים.

יוצאים החוצה ונהנים מכל רגע


הגינה לא שלמה בלי ריהוט גן המתאים לימי הקיץ ולעיצוב הגינה. חשוב לבחור ריהוט גן איכותי מחומרים עמידים בפני החום ופשוטים לתחזוקה. למשל, ראטן טבעי ששורד את החום והלחות וגם בעל מראה כפרי קליל, בד רחיץ שעמיד בתנאי חוץ, גוונים בהירים שמתאימים לתנאי האקלים המקומי. אם בחרתם ריהוט עם שלדת אלומיניום חשוב שזו תהיה בצביעה מיוחדת המקנה לאלומיניום את העמידות הנדרשת לתנאי מזג האוויר השונים. במידה ובוחרים נדנדה, כדאי לבחור נדנדה עם גגון מתכוונן כפתרון הצללה בילד אין ובמקרה ש פינת אוכל, העדיפו שולחן מזכוכית מחוסמת.

אל תחכו לימים החמים, הכינו את הגינה כבר עכשיו לקיץ הקרב ובא: צמחים ופרחים שאוהבים חום, תאורה שמפיקה חשמל מאור השמש וריהוט גן איכותי – https://www.shviro.net  שישרוד במזג האוויר וישרת אתכם לאורך זמן.


הוספת מאמר