• 11-04-2018
  • מאת danbulery

הכלי שנותן לכם עצמאות.

הקושי בתנועה היא תופעה שמלווה אנשים רבים בעלי מוגבלויות ואף בני הגיל השלישי לא נהנים מקלות יתר בהליכה, כדי לאפשר לבעלי מוגבלות את הניידות שקשה להם הומצא כיסא הגלגלים, מתוך רצון לאפשר עצמאות בתנועה של המוגבל, הומצא כיסא גלגלים חשמלי ממונע – הקולנועית, בעלי מוגבלויות רבים החזירו לעצמם את העצמאות ואת שמחת החיים שאבדה להם בעקבות המוגלות והקשיים שתקפו אותם, הקולנועית שומרת על החיות של האדם המוגבל ומחזירה את הקשיש לעולם הצעיר.

קולנועית – כיסא גלגלים ממונע שמחזיר את העצמאות למוגבל.

קיימים סוגים שונים של קולנועיות, יש את הקולנועית הסטנדרטית, יש בה מקום לנוסע אחד או לשני נוסעים, מרחק הנסיעה שמתאפשר בהטענה אחת הוא עד 60 קמ"ש, זוהי קולנועית כבדה יותר לעומת האחרות, אולם היא הבטוחה והיציבה ביותר מבין הדגמים הקיימים בשוק, הנסיעה בה מתאפשרת למרחקים גדולים, אך קשה לנייד אותה בכלי רכב גדול יותר והיא לא ניתנת לקיפול.

לעומת הקולנועית הסטנדרטית יוצרה קולנועית מיני, זוהי קולנועית קטנה וקומפקטית יותר, ניתנת להעמסה על כלי רכב אחר, לעיתים ניתנת לקיפול, הנסיעה בה היא למרחק קטן יותר, עד 30 קמ"ש בטעינה אחת, היא מסוגלת לשאת משקל נמוך יותר מהקולנועית הגדולה ומותאמת לנוסע אחד בלבד, למקרה שהצורך בקולנועית היא בעיקר באזור הבית ובסביבה הקרובה או באזורים צרים כדאי לרכוש קולנועית מדגם של כיסא ממונע, קולנועית כזו היא בגודל של כיסא גלגלים, אך מעניקה את האפקט של נסיעה בקולנועית.

כדי לנהוג בסוגי קלנועית אין צורך ברישיון נהיגה מה שמאפשר לכל בעל מוגבלות ליהנות מנסיעה בקלות, כדי להשתמש בקולנועית יש להתמצא בתפקיד הכפתורים והכלים האחרים, מה שמעניק ידע ותחום ענין נוסף לאדם המבוגר.

קולנועית היא כלי רכב מצוין לניידות בסביבה הביתית ובסביבה הקרובה, אם אתם בנים להורים קשישים, או שיש לכם קרוב משפחה בעל מוגבלות, מומלץ לרכוש לו כלי רכב כזה.

                                          

 


הוספת מאמר