• 15-04-2018
  • מאת dolevlevi

איך להתקדם בעבודה

אנשים רבים נתקעים במשך שנים באותו תפקיד ולעתים לא מבינים מדוע. אז איך תגרמו לכך שישימו לב אליכם?

אומרים שעבודה היא כמו משחק כדורגל מרובה משתתפים, כשאחד ההבדלים היחידים זה כל עניין הדשא שמתחת לרגליים, זאת כיוון שכולם נמצאים בתחרות תמידית – גם אם לא שמים לב, או לא רוצים לשים לב ברוב המקרים.

בכל מקום עבודה, בין אם מדובר במאבטח, מנהל מכירות או עיתונאי, כמעט כולם רוצים להתקדם ולהגיע לדרגים הבכירים ביותר, לפתח את עצמם מקצועית וכלכלית ובכך לשדרג גם את רמת חייהם ורמת חיי המשפחה שלהם. למרות זאת, יש גם כאלה שרוצים כמובן להתקדם, אבל נתקעים באותו תפקיד כבר שנים רבות ולעתים לא מבינים למה. במאמר הבא ננסה להסביר כיצד יש לנהוג אם ברצונכם להתקדם בעבודה, בין אם מקצועי ובין אם כלכלי.

בדקו את השטח

ראשית, אם ברצונכם להתקדם מקצועית, תבדקו שעוד לפני שניסיתם לבדוק מה קורה, אם בכלל יש תפקיד פנוי שתרצו. אם אין דבר כזה, ככל הנראה תקבלו סירוב ואז תרגישו לא מוערכים, הביטחון בעבודה ייפגע ולמעשה תשיגו בדיוק את האפקט ההפוך ממה שרציתם.

ליזום שיחה

במקרה שאכן יש תפקיד שאתם מעוניינים בו והחלום שהמנכ"ל יגיע ויציע לכם אותו נראה רחוק, פשוט תבקשו שיחה ותציעו את עצמכם לתפקיד תוך הדגשת היתרונות והיכולות שלכם.

דרישות

מנהל מכירות לצורך העניין, תמיד ירצה להתקדם בחברה שלו בה לרוב יש היררכיה ברורה. אותו מנהל מכירות יכול להוכיח את עצמו במשך תקופה מסוימת ולאחריה, אם הוא מרגיש מספיק בטוח בעצמו, להיכנס לחדרו של המנכ"ל ולבקש ממנו להתקדם במגוון התפקידים בחברה. כמובן שזה לא תופס רק לגבי מנהלי מכירות אלא על כל קשת המקצועות כשהמסר החשוב ביותר הוא: תנסו, אין לכם מה להפסיד.


הוספת מאמר