• 09-05-2018
  • מאת dolevlevi

מסובך, אך אפשרי

מסמכי הסכם ממון הם לא נעימים לצד החלש בקשר, אך לאור הנתונים בישראל ומקרי עבר, הצד החזק חייב להתעקש ולחתום עליהם

לימודי משפטים הם הלימודים הנפוצים ביותר בישראל ולא בכדי. מקצוע עריכת הדין הוא מקצוע מכובד ומבוקש, אשר נוגע כמעט לכל אלמנט בחיים של אנשים. בשנים האחרונות נוצרה נישה חדשה ומעניינת שנובעת מסטטיסטיקה די קיצונית בישראל. הסיפור הוא שכשליש מהזוגות הנשואים בישראל מסיימת את הנישואים ברבנות ולעיתים אף זקוקים להליך משפטי ארוך שיחלק את הנכסים והזמן עם הילדים.

מפני שמדובר בתהליך ארוך וקשה מנטלית, החתימה על הסכם ממון לפני החתונה הפכה לנפוצה מאוד. הסכם ממון הוא הסכם שמסדיר את כל נושא חלוקת הנכסים לאחר הגירושין, עוד לפני החתונה. ההסכם הוא מאוד בעייתי מכיוון שהוא מהווה סוג של מבחן אמון לצד שלו מוצע ההסכם. יש לא מעט מקרים בהם הצעה של הסכם ממון גרמה לפירוק הנישואין. לכן, את ההסכם המסובך הזה כדאי לחתום באמצעות עורך דין.

עו"ד הסכם ממון הוא עורך דין אשר מגיע עם היכולות לבצע את ההליך בצורה בה הקשר לא ייפגע. מעבר לפן המקצועי, עו"ד הסכם ממון צריך להיות מאוד רגיש ולטפל בכל הנושא בצורה שלא תערער את היחסים בין בני הזוג ובין המשפחות שלהם.

לא חסרות דוגמאות

המטרה של הסכם ממון היא פשוט למנוע מצב בו הצד החלש מבחינה כלכלית בקשר יקבל סכומי כסף גבוהים ונכסים באם יחליט להתגרש לאחר תקופה. יש לא מעט דוגמאות של אנשים שאיבדו כסף רב בגלל שהתחתנו עם נוכלים או עם אנשים שלא היו מוכנים לוותר על כספים שלא הם השתתפו בהשגתם.

עו"ד הסכם ממון צריך להגיע למטרה שלו בנחישות גדולה ותוך שמירה על רוגע כללי. הוא צריך לנסח מסמך הוגן, הגיוני ולא דרקוני, ולהציגו לצד החלש בצורה שמסבירה את המציאות בשטח ונותנת אישור לחתימה על המסמך.


הוספת מאמר