• 14-05-2018
  • מאת dolevlevi

גן קסום

מערכת החינוך של מודיעין והגנים שלה בפרט, מתאימים לקהל המגיע לגור בעיר

הפופולאריות של העיר מודיעין הולכת וגואה בשנים האחרונות. מדובר באחת הערים החדשות במדינת ישראל, וגם עיר אשר מתפתחת במהרה והופכת להיות עיר ומרכזית ודינמית באזור ירושלים והשפלה. בעיר יש כיום כמאה אלף תושבים והיא ממשיכה לפתח, לבנות ולהתפתח מדי יום, הן מבחינת הבנייה והן מבחינת הפעילות התרבותית ושירותי הרווחה לתושב.

במודיעין קמו בשנים האחרונות קניון גדול, מספר מרכזי קניות ומסחר והמון שכונות חדשות המיועדות למשפחות צעירות. קהל היעד של העיר הן כמובן משפחות צעירות שמגיעות לבתים החדשים שנבנים גם בזכות מבצעי מחיר למשתכן, אך לא רק. העיר מושכת קהל מגוון מאוד, כולל קהל חרדי ומסורתי מירושלים וסביבתה וגם קהל חילוני ממרכז הארץ. כולם חיים ביחד בהרמונה ובעיר שמסוגלת לתת להם המון.

הפיכתה של העיר לעיר מאוכלסת ופופולאריות מאוד, גורמת לכך שיש לא מעט משפחות צעירות אשר זקוקות לשירותים לילדים שלהם, כלומר, יש צורך גדול בגנים ובמרכזי פעילות לילדים. יש הרבה מאוד גני ילדים במודיעין הפונים לכלל האוכלוסיות ומסוגלים לספק מענה התפתחותי וחינוכי לכל ילד, בין אם מדובר בגנים ממלכתיים או בגנים דתיים לאוכלוסייה המסורתית.

התפתחות הילד

השכונות החדשות נבנות מתוך הבנה כי יש לספק גני ילדים במודיעין לכלל האוכלוסייה. ההורים הצעירים צריכים גנים קרובים לבית, נגישים וכאלה שעובדים בצורה מסודרת מבחינת חינוך ומבחינת התפתחות הילד.

כאשר מבררים לגבי גן, חשוב לשאול את השאלות הנכונות לגבי הגננות, סדר היום והתהליך הפדגוגי שהולכים לעבור הילדים, מגיל חצי שנה ועד גיל 6, כאשר יעזבו את המערכת בדרך לבית הספר. מודיעין היא עיר שכיף מאוד לגדול ולגור בה, היא באמצע הדרך בין תל אביב וירושלים והיא משלבת בין שתי הערים הגדולות בישראל וכך גם מערכת החינוך שלה.

 

 


הוספת מאמר