• 12-06-2018
  • מאת dolevlevi

להחזיק את העיצוב

המעקים של היום הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב. הם צריכים להיות מעוצבים ובטוחים וגם מתוחזקים באמצעות צבע מתאים

הבנייה המודרנית נעשית כידוע לגובה. הבניינים גבוהים במיוחד ומתנשאים לגובה רב, וגם כאשר בונים בתים פרטיים, המקום הוא מוגבל וצריך לבנות לגובה. נכון, יש מעליות כמעט בכל מקום, אך לאור העובדה שעדיין יש הרבה מאוד מפלסים ומקומות גבוהים היחס לאחרים, יש צורך בגרמי מדרגות וכמובן, במעקים.

מעקה הוא אלמנט נפוץ מאוד בבנייה המודרנית והוא עבר מזמן את השלב שבו הוא היה פונקציונאלי בלבד. כיום, המעקה הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים ויש הרבה מאוד אפשרויות כאשר מתקינים מעקה, כולל חומרים שונים כמו אלומיניום, ברזל ומתכת ומניפת צבעים שהיא בלתי נגמרת. לכן, חשוב מאוד לדעת לבחור את המעקה הנכון, הבטיחותי, ולא פחות חשוב – היפה.

בגלל הפן הבטיחותי, המעקים קיימים בכל גרם מדרגות בכל מבנה ומטבע הדברים, כאשר יש בהם שימוש מוגבר, הם נוטים להתלכלך, לדהות ואפילו להחליד, שכן הם עשויים לרוב מברזל. המטרה היא לשמור על נראות ייצוגית, מכיוון שכאמור, הם משמשים גם כאלמנט אומנותי. כדי לעשות זאת, יש לבצע צביעת מעקה בעזרת צבע מתאים על מנת לשמור על הברק והיופי של המעקה עצמו.

עמידים ואיכותיים

צביעת מעקה צריכה להתבצע לאחר בדיקה יסודית, שכוללת בדיקה מקיפה בקשר לצבע המתאים. חשוב לקנות צבע איכותי אשר יהיה עמיד לנזקים של שימוש יתר ומזג אוויר קיצוני, כולל גשמים ורטיבות מצד אחד, וחום קיצוני מנגד. העניין של החום הוא חשוב מאוד, כי ישראל היא מדינה בה יש חום ולחות גבוהים מאוד.

כאשר מורחים צבע על מתכת, רוצים צבע אשר יתייבש במהרה, וכזה שיידע לטפח את החומר מהסיבים שלו, ולא רק ינקה אותו מבחוץ. צבע טוב ומתאים יודע לעכב דהייה או למנוע החלדה, ובכך, הוא עוזר לו להחזיר את הברק למעקה, ולגרום לו להיראות כמו חדש.


הוספת מאמר