• 20-06-2018
  • מאת dolevlevi

לעלות מעלה

הפרעות אכילה הן מסוכנת מאוד ויכולות להיות הרסניות. הטיפול חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע והתמיכה חייבת להגיע מהסביבה הקרובה

המודעות העולמית בנושא בריאות היא גדולה הרבה יותר כיום מאשר בעבר. אנשים עושים מאמצים כבירים לשמור על עצמם, לאכול נכון, להתאמן ולשמור על אורח חיים בריא באופן כללי. אחת הבעיות הגדולות הנוגעות לבריאות קשורות כמובן לאוכל, ובתוך כך, לאיכות, לכמות ולאופן בהם אנו אוכלים.

הבעיה הגדולה ביותר בנוגע לאוכל קשורה למשקל יתר, אך הרבה אנשים לא שמים לב דווקא לצד השני במשוואה הזו – מחלות והפרעות אכילה. כיום עדיין יש הרבה אנשים שסובלים ממחלות כמו אנורקסיה ובולמיה ומוצאים את עצמת בסכנת חיים אמיתית. המחלות הללו קשורות בדרך כלל לדימוי גוף קלוקל וגורמות לאנשים לא לאכול עד הגעה למצב בו הם פשוט יכולים למות.

אלו מחלות קשות מאוד שדומות להתמכרויות ויש לטפל בהן בהתאם. טיפול בהפרעות אכילה צריך להיעשות בצורה מקצועית עם ליווי של אנשי מקצוע. אי אפשר לזלזל בנושא או לקחת פגישות שבועיות, אלא להיכנס לעובי הקורה ולהיכנס למוסדות מתאימים אשר יטפלו בנושא בצורה מהירה ויעילה.

המקום המתאים

יש כיום מספר מקומות אשר מבצעים טיפול בהפרעות אכילה ומבצעות זאת בהדרגה. השלב הראשון הוא כמובן הבנה וקבלה שיש בעיה. אנשים שמגיעים לטיפול רוצים להבריא ומבינים שהדרך בה הם חיים כרגע היא אינה בריאה ואפילו מסוכנת. לאחר מכן, חשוב מאוד להבין כי חייבת להיות סביבה תומכת ומכילה אשר תעזור להתגבר על הבעיה הקשה הזו.

הפרעות אכילה הן מאוד מסוכנות, אך יש דרכים פיזיות ונפשיות לטפל בה ולא חסרים אנשים שחלו במחלה הקשה הזו ויצאו לדרך חדשה. הסביבה חייבת להיות תומכת, הטיפול חייב להיות ללא רבב וכל התנאים צריכים להבשיל על מנת שאותו אדם חולה ירצה לצאת מהמקום הנמוך אליו הגיע ולהתחיל לחיות כמו אדם רגיל.


הוספת מאמר