• 21-06-2018
  • מאת dolevlevi

הסטמפה הסופית

טופס 4 הוא החותמת הסופית שהמבנה החדש ראוי לאכלוס של מבנה או עבודה. איש מקצוע המבצע בדיקה מקדימה יכול לחסוך כסף ומפח נפש

סיום של תקופה יכולה לכלול הרגשה משמחת או עצובה, בהתאם לסיטואציה. תלמידים אשר מסיימים את החופש הגדול שמחים, אך אנשים שעוזבים מקום עבודה טוב לאו דווקא. עם זאת, סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר ולכן, צריך לקחת הכל בפרופורציות. בכל תחום האדריכלות מחכים תמיד לסטמפה שמהווה את הסיום של הפרויקט, הלא היא קבלה של טופס 4 באופן רשמי.

כל פרויקט של בנייה הוא מסובך מאוד ודורש הרבה טפסים ובירוקרטיה. בסופו של עניין, יש צורך לקבל טופס 4 המאפשר לאכלס את המבנה, בין אם מדובר בבית פרטי או במבנה מסחרי או למטרותת אחרות. טופס 4 נותן את החותמת הסופי שהמבנה בטוח לאכלוס וכולל חיבור ראוי לחשמל, מים, גז וקו טלפון. בלי טופס 4 הבית נחשב למסוכן ולא ראוי למגורים, ומעשה, כל רגע בו הוא מסוכן מאוד.

תהליך מתיש

תהליך של בניית מבנה דורש אין ספור אישורים מהרשות העירונית, מה שלעיתים לוקח זמן וגורם לנזקים כספיים ומבחינת לו"ז הן לדיירים והן לקבלנים. יש מגוון רחב של פרמטרים הנבדקים בבדיקות זכאות לטופס 4 והם כוללים את תקינות המבנה מבחינת תקנות הבנייה, את תקינות השלד, התשתיות, דרך הגישה לאמבולנסים ולמכבי אש, ואת דרך פינוי הפסולת בין השאר.

כל קבלן יודע שדחייה של קבלת טופס 4 יכולה לעכב כניסה, שכן לא פשוט להזמין מהנדס מטעם העירייה והדבר דרוך בבירוקרטיה מתישה. לכן, יש אפשרות להזמין איש מקצוע שיעשה את הבדיקה תמורת תשלום ויוכל לעזור מאוד בקבלת הטופס ללא אישור. איש המקצוע מקבל כמובן את כספו רק אם וכאשר הבדיקה אכן תעבור, ולכן, אין באמת מה להפסיד. לפעמים הדרך הזהירה היא גם הבטוחה יותר עבור הקבלן והלקוחות כאחד.


הוספת מאמר