• 17-07-2018
  • מאת dolevlevi

להטמיע את הצבע

צביעה על מוצרים רבים נעשים באמצעות תנור רב עוצמה שעוזר להטמיע את הצבע בתוך הסיבים של החומר

איכות הצבע על מוצר מלמדת רבות על טיבו. צבע בוהק ואיכותי שנראה טוב ימשוך אנשים על המוצר ויגרום להם לקנות אותו. מנגד, צבע דהוי, מתקלף או סתם מכוער ירחיק אנשים ואין כל ספק שלצביעה, באופן כללי, יש הרבה השפעה על החשיבה שלנו בנוגע לצרכנות. לכן, צריך להשקיע מאוד בצביעה של מוצרים מכל סוג.

כאשר רוצים לצבוע מוצר כלשהו, ובמיוחד מוצרים גדולים במיוחד כמו מכשירי חשמל או מכוניות, יש להשתמש בצביעה בחום גבוה. השילוב של חום בשילוב של צביעה לא מתחבר לאנשים באופן צבעי. חום משויך בדרך כלל לריתוך, הלחמה וייבוש, אך גם בעולם הצבע יש לנו משקל רב. צביעה בתנור היא האפקטיבית ביותר לצביעת מוצרים שונים, והיא גם הנפוצה ביותר.

צביעה בתנור נקראת גם צביעה אלקטרוסטטית, כאשר היא מאפשרת איכות ומהירות בתחום הצביעה התעשייתית. החום הגבוה מאפשר לצבע להידבק בצורה אופטימלית אל הפרט הנצבע ולעזור לו להשיג ברק, עמידות ובעיקר טבעיות, כאילו המוצר כלל לא צבוע, אלא מגיע בצבע הטבעי שלו.

בוהק או מט

צביעה בתנור היא פופולארית מאוד במגוון תחומים, אך במיוחד בתחום הרכב, כאשר כמעט כל רכב שנמצא על הכביש עבר צביעה בתנור על מנת להשיג את הצבע שלו, בין אם מדובר בצבע לבן, או כל צבע בוהק או מט. לצביעה בתנור יש חלק בכך.

כדי לבצע צביעה בתנור בצורה הטובה ביותר, צריך תנור טוב וגדול אליו אפשר להכניס מוצרים גדולים במיוחד. התנור עצמו עובד בצורה מאוד פשוטה ובעזרת חום גבוה בצורה קיצונית מכניס את הצבע או ומטמיע אותו בתוך הסיבים של החומר הנצבע. העבודה נעשית בדרך כלל על מתכת או ברזל, אך המציאות היא שניתן לצבוע מספר חומרים בצורה טובה מאוד.

 


הוספת מאמר