• 24-07-2018
  • מאת dolevlevi

לעשות סדר

ניסוח צוואה צריך להיעשות עם עורך דין שיידע לכוון את המסמך לכיוון הנכון ואף לעזור עם לוגיסטיקה ובירוקרטיה

ההתנהלות של אנשים עם צוואות היא מאוד רגישה. הרי לא נעים להקדים את המאוחר ולהתעסק עם דברים הקשורים למוות, אך דווקא בעניין הצוואות יש חובה לעשות זאת. הבעיה עם כסף היא שהוא יכול להוציא אנשים מדעתם ולגרום לריבים ולבלאגן גדול, אפילו אם מדובר בירושה משפחתית. אנשים רוצים לקבל את הכסף כדי להסתדר בחיים ולעיתים, זונחים את ערכי ההדדיות המשפחתית.

מטרת הצוואות היא להסדיר את כל עניין חלוקת הכסף והנכסים ולא להשאיר דבר ליד המקרה. יש הרבה בעיות כאשר יש כמה סוגים של נכסים וחשבונות בנק שונים, מה שגורם לריבים בתוך המשפחה, וכאשר מנסחים צוואה מסודרת, אפשר להיות רגועים שהמשפחה תהיה שלמה גם אחרי שהמוריש הולך לעולמו.

כדי לנסח צוואה מסודרת ונכונה, יש לעבוד עם עורך דין צוואות מוסמך. צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר, ולא צריכה להיכתב על קובץ רגיל במחשב. יש לנסח אותה כשהיא מהודקת מכל הצדדים ולא משאירה מקום לספק. עורך דין צוואות יידע לסגור את כל הפינות וגם לאחר מותו של האיש, בזמן חלוקת הנכסים, הוא יידע להתמודד עם משפחות לחוצות וטרודות, שצריכות להתאבל במקביל לקבל הנכסים והכספים.

דרכי פעולה שונות

כל צוואה היא שונה, כאשר כל אחד מרגיש מחויבויות שונות כלפי אנשים. יש אנשים שמחלקים את הרכוש שווה בשווה בין הילדים, אחרים שמחליטים לעזור יותר לילד שפחות הצליח בחיים, ואפילו אנשים שמחליטים לתרום את כל הונם. לכן, חשוב מאוד לנסח את הצוואה כשהראש עדיין צלול ומסוגל לשקול נכון את כל האפשרויות.

עורך דין צוואות טוב יידע גם לכוון את המנסח לכיוונים הנכונים לו ולמשפחתו ויוכל לעזור בכל הפן הלוגיסטי בירוקרטי של משיכת הכסף והעברת הנכסים ליורשים על פי חוק.


הוספת מאמר