• 26-07-2018
  • מאת dolevlevi

הצד הבירוקרטי

עבודת האדריכלות אינה קשורה רק לפן הפיזי של תכנון בניין, אלא היא גם כוללת התחשבות סביבתית וכמובן גם המון בירוקרטיה וטפסים שונים. יש צורך בהמון אישורים לפני שמתחילים את הבנייה, וכדי לעבור את החלק המתיש הזה בצורה מהירה, צריך לעבוד עם אדריכל טוב שיודע לקדם את ענייניו בהתאם לתנאים בשטח.

אחד הפעולות הבירוקרטיות הראשונות שצריך לבצע אדריכל קשורה להגדרה של מבנה. לכל עיר יש את התקנים והצרכים שלה, ולפי כך היא מחלקת תקציבים ומגדירה אזורים. למשל, יש הקצאה מסוימת למבנים הקשורים לספורט בכל עיר, וכך גם עם מסחר, מגורים ותעשיה. לכן, חשוב להגדיר את המבנה לפני הכל, כדי שיתאים לאזור בו הוא נמצא ולתקנים של הרשות המקומית.

תהליך הגדרת מבנה מתחיל עם טופס תב"ע, או טופס תכניות בניין עיר בשמו המלא. טופס תכניות בניין עיר הוא זה שאמור להתחיל ולסיים את התהליך, כאשר הוא זה שכולל את השרטוטים, הטפסים הנכונים וכל האלמנטים שכולל תהליך בירוקרטי מתיש מול רשות מקומית.

בראשית הפירמידה

בדרך כלל, האישור ניתן כאשר כל התנאים קיימים, אך בחלק המרים, צריך גם לעבור ועדות מסוימות ולהוסיף טפסים ואלמנטים נוספים למבנה. המבנה החדש צריך להיות קודם כל בטוח, ורק לאחר מכן לשרת את מטרתו ולכן, כל אדריכל שם זאת בראש מבטחו. עם זאת, פירמידת הצרכים ממשיכה והיא כוללת גם את ההתעסקות הבירוקרטית עם הגדרת המבנה.

כאשר אדריכל עושה עבודה טובה ואיכותית עם הבירוקרטיה, היא מסתיימת מהר ואפשר לקדם את הנושא. משם אפשר להמשיך ולעצב את הבניין מבחינת מבנה, נישות ותוואי השטח. בכל סוג של עבודה יש את החלק הקל והחלק הקשה, והעובדים הטובים ביותר צריכים לדעת לבצע את שניהם באותה רמה.


הוספת מאמר