• 05-08-2018
  • מאת dolevlevi

עצה ממקור ראשון

גברים רבים עוברים תהליכי גירושין קשים שבסופם הם נשארים ללא כל. כיום יש ארגונים שמסוגלים לתת יד מכוונת מאנשים שעברו את אותו התהליך

תהליך גירושין הוא תהליך ארוך ומייגע מאוד עבור כל הצדדים המעורבים. אין ספק שהסבל מתחיל עוד כאשר הקשר עולה על שרטון, אך כאשר מבינים שצריך להיפרד ולקבוע דברים כמו חלוקת רכוש וזמן עם הילדים, זה עלול להיות מסובך עוד יותר. אומרים שלא באמת מכירים בני זוג עד שנפרדים מהם, וזה נכון בחלק מהמקרים, כאשר יש לא מעט אנשים שעברו תהליכי גירושין קשים שכללו גידופים, נקמות והרמת קושי באופן כללי.

מי שבדרך כלל סובל מתהליך הגירושין הוא הגבר, שמגיע לכל הנושא עם ידו על התחתונה. הגבר הוא זה שצריך לשלם מזונות על פי חוק, הוא זה שכברירת מחדל יקבל פחות זמן עם הילדים והוא זה שייאלץ לעזוב את הבית, ברוב המקרים, כדי להשאיר מקום לילדים ולאישה. לכן, חשוב מאוד עבור הגבר להיכנס לכל התהליך הכי מוכן שיש.

כדי לקבל את התמיכה המלאה, הגבר יכול לפנות למספר גורמים מוסמכים. כיום יש כמה ארגונים שיכולים לתת עצות לגבר המתגרש ולסייע לו בכל התהליך הן מבחינה מקצועית והן מבחינה נפשית. בארגונים הללו יושבים אנשים מקצועיים מתחומים שונים כמו משפט ופסיכולוגיה, אשר יכולים להפוך את התהליך להרבה יותר קל.

לא לבד

בארגונים הללו יושבים אנשים שעברו תהליך גירושין בעצמם, חלקם אפילו תהליך קשה. הם אלו שמסוגלים לתת עצות לגבר המתגרש ולעזור לו להבין שהוא לא לבד בעולם. לא חסרים מקרים של אנשים שהתגרשו וחזרו לבית ההורים או התרסקו כלכלית, ולכן, חשוב מאוד לקבל כל עזרה שאפשר.

את תהליך הגירושין יש לעבור עם עזרה ולא לבד, ויש מקומות בהם אפשר לקבל עזרה שהיא לא רק נפשית, אלא פרקטית, כזו שהיא טובה משפטית ואף שוברת מיתוסים שונים בתחום הזוגיות.


הוספת מאמר