• 14-09-2018
  • מאת Adva11

כשהתרופה הופכת למקור הבעיה

כולנו ניגשים אל רופא על מנת שזה יביא את הידע המקצועי הרב שלו כדי לקדם את המצב הבריאותי שלוקה בחסר באותה העת. כך רופאים רושמים כל מיני סוגים של מרשמים עבור תרופות אשר אמורות לסייע לאדם החולה להגיע אל מצב של בריאות טובה.

אולם, מה שרבים אינם יודעים הוא כי כל שימוש בתרופה הוא בעל תופעות לוואי שיכולות להימשך גם לאחר שהאדם כבר בריא, ובאופן הזה מוצאים את עצמם אנשים אשר לקחו תרופה מפסיכיאטר נגד דיכאון מכורים אל התרופה הזו אשר אמורה הייתה רק לשדרג להם את החיים, ולא להוריד אל מקומות יותר גרועים. כאן כבר זקוקים אל גמילה מתרופות נוגדות דיכאון כדי להחלים באופן מלא ולהמשיך בחיים בריאים.

איך מטפלים בהתמכרות לתרופות

הסיטואציה שבה אנשים אשר זקוקים אל תרופה מסוג מסוים על מנת להיות אנשים בריאים, אבל נעשים כאלה אשר מפתחים אליה תלות היא סיטואציה מורכבת אשר יכולה להתרחש לא רק עבור תרופות מעין אלה, אלא גם עבור תרופות אחרות כמו משככי כאבים שבהם יש חומרים ממכרים.

לאחר שמגלים כי קיימת התמכרות אל התרופה, צריכים לפנות אל גורמים אשר יכולים לסייע בשני דברים, להפסיק את ההתמכרות ולסייע במצב של גמילה, ומצד שני לסייע לטפל בבעיה הבריאותית המקורית אשר בגינה פנה המטופל אל הרופא לעזרה.

גמילה מתרופות נוגדות דיכאון היא בעיה שגם לה יש פתרון, ובעוד התהליך הוא קשה כבכול התמכרות, עדיין צריכים לפעול כדי להגיע אל מקום שבו יכולים לקבל את הסיוע הנדרש ולהתחיל את השלבים של הגמילה עד אשר הגוף מתנקה מהחומרים הממכרים והאדם יכול לשוב אל חיים באופן שבו הוא מכיר את הסכנות שטמונות עבורו.


הוספת מאמר