• 25-09-2018
  • מאת dolevlevi

להגשים את החלום

החלום הרטוב של הרבה מאוד אנשים בארץ הוא לצאת לארה"ב ולהתעשר בגדול. אין כל ספק שאפשרויות התעסוקה הרווחיות במעצמה הגדולה בעולם הן מגוונות ורבות יותר מאשר בארץ, ויש גם משהו אקזוטי ומעניין יותר בעבודה בארץ זרה מאשר בארץ. האפשרויות של אנשים צעירים בארץ הן די קטנות ולא מושכות, לבטח מול האלטרנטיבה הזוהרת.

האתגר הגדול ביותר לפני יציאה לעבודה בארה"ב היא כמובן המרחק והבירוקרטיה. אנשים נרתעים מלהיכנס לתהליך ארוך וחסר וודאות, ולא רוצים סתם לבזבז זמן יקר. עם זאת, כיום יש חברות ייעודיות שעוזרות לאנשים להשיג עבודות בארה"ב ובנוסף, עוזרות בכל מה שמסביב – ההתאקלמות, השיכון, ואפילו עזרה חברתית.

יש מגוון רחב של עבודות בארה"ב אך רובן מתמקדות במכירות. העבודה הפופולארית ביותר היא כמובן מכירות בעגלות באזורים ייעודיים. העובדים מתמקדים בנקודות אסטרטגיות של קהל עשיר במיוחד, מוכרים מוצרי טיפוח וקוסמטיקה ועושים עמלות גבוהות מאוד. אין ספק שעובדים קשה, אך פה יש תגמול, בניגוד להרבה מאוד עבודות דומות בארץ.

מרחק לא רלוונטי

עניין המרחק הוא אינו פשוט עבור הרבה אנשים, אך בניגוד ללפני עשור או שניים, עניין התקשורת והגישה הוא פשוט הרבה יותר. הווטסאפ תמיד מחובר, אפשר לעשות שיחות וידאו ללא עלות, ובנוסף, הטיסות זולות ונגישות יותר, כך שאפשר לעשות ביקורים תכופים לשני הכיוונים מספר פעמים בשנה.

מעבר לעניין התעסוקתי, כיף מאוד לפעמים לחוות מקומות שונים, לטעום תרבות ושפה שונים ולראות שאפשר להתאקלם ולהיות מאושרים במקום שהוא אינו ארץ ישראל. אפשר תמיד לחזור הביתה והחברות הייעודיות באמת עושות את העבודה קלה יותר מבחינת השגת אישורים והתאקלמות בארץ זרה. במקום לעבוד בתחנות דלק או במקומות שכוחי אל, בררו את האופציה של ארצות הברית – הלא היא המקום בו הכל אפשרי.


הוספת מאמר